DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.7
1 17.22 602 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 18.01 523 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
3 19.62 380 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 19.77 368 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
6 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.47 (+0.7) 475 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.47 (+0.7) 5.28 (-0.8) 5.21 (+0.0)
2 5.36 (+0.0) 453 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 5.02 (-1.5) 5.08 (+0.0) 5.36 (+0.0)
3 5.31 (+0.0) 443 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 5.31 (+0.0) 5.20 (-0.2) 5.30 (-0.2)
4 5.15 (-1.3) 411 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 3.40 (+0.0) 5.15 (-0.8) 5.15 (-1.3)
5 5.08 (+0.0) 398 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM 4.72 (+0.0) 4.73 (-1.4) 5.08 (+0.0)
6 5.04 (-0.7) 390 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik 5.01 (+0.0) 5.00 (-1.3) 5.04 (-0.7)
7 5.03 (-1.7) 388 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 4.86 (+0.0) 4.92 (-0.8) 5.03 (-1.7)
8 5.01 (+0.0) 384 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 5.01 (+0.0) X 4.69 (+0.0)
9 4.99 (+0.0) 380 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 4.96 (+0.2) 4.95 (+1.1) 4.99 (+0.0)
10 4.45 (+0.0) 281 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 4.45 (+0.0) 4.31 (-1.7) 4.18 (+0.0)
11 4.43 (-1.6) 278 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 4.12 (+0.0) 4.43 (-1.6) 4.35 (+0.0)
12 0.00 (+0.0) Sebastian Larsen 2001 Sparta AM X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
5 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
6 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
7 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
8 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
10 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
11 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
12 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.8
1 16.36 693 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 16.41 687 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
3 16.47 681 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 18.54 474 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 21.19 261 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
6 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd senior - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.3
1 15.26 818 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 16.17 714 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 16.52 675 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 16.89 636 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
5 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
6 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 2 at 10:35
91.4 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.4
1 19.67 455 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 20.94 353 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
5 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Piger 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.09 (+0.1) 584 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 4.97 (+0.0) 3.90 (-0.4) 5.09 (+0.1)
2 4.99 (-1.4) 557 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900 4.92 (-0.4) 4.99 (-1.4) 4.07 (-1.2)
3 4.72 (+1.2) 485 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.63 (+0.0) 4.47 (-1.0) 4.72 (+1.2)
4 4.67 (-0.8) 472 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM X 4.67 (-0.8) 4.62 (+0.0)
5 4.63 (-0.9) 461 Sofie Froberg 2002 Århus 1900 4.12 (+0.0) 4.21 (+0.0) 4.63 (-0.9)
6 4.53 (+0.0) 436 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900 4.47 (+0.0) 4.37 (-0.3) 4.53 (+0.0)
7 4.41 (-1.2) 406 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM 4.28 (+0.3) 4.15 (-0.4) 4.41 (-1.2)
8 4.29 (-1.1) 376 Emma Guldager 2001 Århus 1900 4.15 (-1.3) 4.29 (-1.1) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
4 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
7 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
8 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.98 727 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM 13.91 13.98 X
2 12.43 633 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 11.65 12.05 12.43
3 11.55 579 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 11.55 X X
4 11.47 574 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 10.85 11.47 11.27
5 11.07 550 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM 11.07 X X
6 10.83 536 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 10.68 10.83 10.41
7 10.58 521 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik 10.58 10.56 X
8 10.35 507 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 10.22 10.35 10.15
9 10.19 497 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 10.12 10.19 10.01
10 9.22 439 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 8.60 9.22 X
11 8.94 422 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 7.54 8.94 7.64
12 8.08 371 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 6.80 8.08 8.05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
11 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
12 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
Drenge 18-19 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 36.43 592 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 35.76 36.43 X
2 32.57 515 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM 29.56 31.46 32.57
3 28.69 439 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 26.42 27.41 28.69
4 27.34 412 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM 27.34 X X
5 24.69 361 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM X X 24.69
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
4 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
5 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
Mænd senior - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.62 556 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 32.88 33.65 34.62
2 34.50 554 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 34.50 X 32.48
3 31.71 498 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 29.68 29.79 31.71
4 29.85 461 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 X X 29.85
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.34 (+0.0) 654 Anna Lange 1999 Greve Atletik 4.82 (-1.0) 5.03 (-0.6) 5.34 (+0.0)
2 5.29 (+0.3) 640 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM 5.09 (-0.5) 5.24 (-1.2) 5.29 (+0.3)
3 5.15 (+0.9) 601 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM 4.70 (+0.4) 4.86 (-0.7) 5.15 (+0.9)
4 4.69 (+0.0) 477 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.64 (-0.6) 4.54 (-0.6) 4.69 (+0.0)
5 4.65 (+0.0) 466 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM 4.65 (+0.0) X 4.40 (+0.0)
6 4.47 (+0.0) 421 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 4.47 (+0.0) 4.42 (-1.4) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.87 (-1.4) 810 Sandra Böll 1994 Sparta AM 5.58 (+0.2) 5.79 (+0.0) 5.87 (-1.4)
2 5.36 (-1.1) 660 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900 X X 5.36 (-1.1)
3 4.79 (+0.0) 503 Karoline Mangor 1998 Sparta AM 4.79 (+0.0) X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
3 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 27.50 416 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik X 23.85 27.50
2 26.87 403 Christian Gundersen 1999 Sparta AM 24.32 26.87 25.40
3 20.69 285 Andreas Land 2000 Odense Atletik X 18.44 20.69
4 18.40 242 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 18.40 X 16.08
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.45 584 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja 32.45 30.47 X
2 28.13 489 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 26.61 28.13 25.74
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 125 128 130 131 134 135 137 140 143 145 146 149 150 152 155 158 161 164 167
1 1.64 496 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 O O XXX
2 1.64 496 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 O - O - O - O O - O O XO O XXO XXX
3 1.58 449 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik O O - - O - - O O XO XXX
4 1.58 449 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O - O O O - XO O - XO XO XXO XXX
5 1.55 426 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O O - O XXO - XO XO XXX
6 1.52 404 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM O XO - O O - O XO XXO - O XXO - XXO XXX
7 1.49 381 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 O - O O XXO - O XXO - XXX
8 1.46 360 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 O - XXO XO XO - XO XXX
9 1.46 360 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 O O - XXO O - XXO XXO O - XO XXX
10 1.43 338 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM O O - XXX
11 1.43 338 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 O O - O - XO - XXX
12 1.31 257 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 O O - O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
11 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
12 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:20
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 26.95 419 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 24.83 26.95 X
2 23.62 356 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900 20.21 20.75 23.62
3 23.36 352 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM X 23.36 22.16
4 22.75 340 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM X 22.75 X
5 22.58 337 Sofie Froberg 2002 Århus 1900 22.58 X 22.45
6 21.46 316 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900 21.46 X 21.17
7 19.52 280 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 18.65 19.52 17.84
8 15.35 203 Emma Guldager 2001 Århus 1900 15.28 12.77 15.35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
2 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
3 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
4 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
6 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
7 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
8 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 18-19 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 210 220 230 240 310 320 330 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430 440 450 460
1 4.50 760 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM O - - XO - XO O XO XXX
2 4.00 617 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM O - O XXX
3 3.90 590 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM O - O O XO XXX
4 3.50 482 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM O - O XXO O XXX
5 2.30 199 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik O O O XXX
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
3 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
Mænd senior - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390 400 410
1 4.00 617 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 O - XO XXX
2 3.90 590 Christian Laugesen 1986 Sparta AM XO O O O O O XXX
3 3.90 590 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 XO O O XO XXX
4 3.70 535 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM O - O - XO O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
2 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 45.01 764 Anna Lange 1999 Greve Atletik 45.01 41.86 X
2 34.43 561 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM X 34.43 33.26
3 32.04 515 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 30.37 28.04 32.04
4 30.74 491 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 27.00 29.95 30.74
5 28.66 451 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM 27.67 28.66 X
6 24.63 375 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM 23.36 24.63 22.40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
2 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.68 623 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900 37.68 36.39 36.64
2 36.18 594 Sandra Böll 1994 Sparta AM 32.45 36.18 33.33
3 32.80 530 Karoline Mangor 1998 Sparta AM 32.80 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
3 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.31.93 669 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
2 2.33.01 656 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
3 2.33.39 651 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
4 2.40.70 565 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 2.41.10 560 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
6 2.42.93 540 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
7 2.53.44 428 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
8 3.06.38 308 Emma Guldager 2001 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
3 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
4 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
5 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
6 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
7 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.13.70 681 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 2.21.68 585 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
3 2.25.40 543 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 2.25.40 543 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 2.26.69 528 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 2.29.36 499 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
7 2.37.59 414 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
8 2.38.00 410 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
9 2.40.94 381 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
10 2.45.23 341 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
11 2.57.47 239 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
12 3.03.14 197 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
8 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
9 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
10 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
11 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
12 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310
1 3.00 357 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik O O O O O O XXX
2 3.00 357 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik O O O O XO O XXX
3 2.70 286 Christian Gundersen 1999 Sparta AM XO O O - O - XXO X- X- -
4 2.50 242 Andreas Land 2000 Odense Atletik O - O O O O O XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 280 290 300 310
1 3.00 603 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja O XO O XXX
2 2.20 333 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød O - O - O O XX- X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 48.88 572 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 46.07 45.97 48.88
2 47.98 559 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 46.96 47.98 47.36
3 46.77 541 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM 43.22 40.32 46.77
4 40.62 451 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM 40.62 38.14 X
5 38.87 426 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM 35.50 38.40 38.87
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
5 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
SCRATCH
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 51.08 605 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 44.76 48.95 51.08
2 49.78 585 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 49.78 49.00 48.69
3 49.19 577 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 45.94 X 49.19
4 46.22 533 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 46.22 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.22.98 783 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
2 2.27.57 724 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 2.30.54 686 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
4 2.43.81 530 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 2.50.24 461 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 2.50.51 458 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.21.65 801 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
2 2.24.62 762 Sandra Böll 1994 Sparta AM
DNF Karoline Mangor 1998 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
8 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
9 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 35.95 384 Christian Gundersen 1999 Sparta AM 30.10 29.81 35.95
2 32.36 333 Andreas Land 2000 Odense Atletik 31.36 30.81 32.36
3 30.71 309 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 27.61 30.71 X
4 28.50 278 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik 28.22 25.30 28.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 31.90 481 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 30.80 31.90 31.25
2 28.33 412 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja 25.54 28.33 26.77
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.25.06 777 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
2 4.44.01 655 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 4.53.05 600 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 4.55.05 589 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 5.31.08 394 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
SCRATCH
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.35.03 712 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 4.46.08 643 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 5.02.02 548 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 5.03.04 542 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
7 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
8 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
9 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.06.49 523 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 5.26.49 417 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 5.26.62 416 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 5.49.89 307 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
4 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.56.63 575 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
DNF Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
6 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød