DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
10 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
11 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
12 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:50
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
3 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
4 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
HEAT 2 / 2
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, diskos - Day 1 at 13:20
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
2 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
3 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
4 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
5 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
6 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
7 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
8 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
9 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
10 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
11 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
12 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Mangekamp, stang - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
6 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
8 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
9 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
10 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
11 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
12 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 1 at 16:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
4 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
5 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
8 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
10 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
11 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
12 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 19:05
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
3 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
4 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
HEAT 2 / 2
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
6 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
5 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
6 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
7 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
8 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
10 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
11 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
12 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
11 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
12 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
11 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
12 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
8 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
9 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
10 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
11 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
12 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM