DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Mænd senior - 10 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6920 (-0.9) Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 D22 6552 (-0.1) Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 6071 (-0.9) Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 D22 6044 (-0.9) Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
D22 DNF Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Christian Laugesen
Sparta AM
6920 (-0.9)
Result
Points
Wind
11.45
763
-1.5
6.87
783
+0.1
12.41
631
1.94
749
50.65
785
15.26
818
-1.3
34.62
556
3.90
590
46.22
533
4.35.03
712
2 Oliver Ryborg Kjeldsen
Århus 1900
6552 (-0.1)
Result
Points
Wind
11.43
767
-1.5
6.63
727
+2.4
12.30
625
1.82
644
50.41
796
16.17
714
-1.3
29.85
461
3.90
590
49.78
585
4.46.08
643
3 Sebastian Skejø
Århus 1900
6071 (-0.9)
Result
Points
Wind
12.06
639
-1.5
6.46
688
+0.0
12.31
625
1.76
593
54.70
611
16.52
675
-1.3
31.71
498
4.00
617
49.19
577
5.02.02
548
4 Jannick Bagge
Hvidovre AM
6044 (-0.9)
Result
Points
Wind
12.14
624
-1.5
6.79
764
+0.0
11.39
569
1.79
619
55.08
596
16.89
636
-1.3
34.50
554
3.70
535
51.08
605
5.03.04
542
Mathias D Sørensen
ROAR Atletik
DNF
Result
Points
Wind
12.72
516
-1.5
5.34
449
+0.0
7.03
309
1.58
449
1.02.17
342










Christian Lund Nielsen
Århus 1900
DNS
Result
Points
Wind




















START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
6 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
Mænd senior - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.5
1 11.43 767 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
2 11.45 763 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 12.06 639 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 12.14 624 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 12.72 516 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
3 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
6 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd senior - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.87 (+0.1) 783 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 6.62 (+2.1) 6.87 (+0.1) -
2 6.79 (+0.0) 764 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 6.65 (+0.8) 6.79 (+0.0) X
3 6.63 (+2.4) 727 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 6.63 (+2.4) X X
4 6.46 (+0.0) 688 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 6.08 (+0.0) 6.19 (+1.0) 6.46 (+0.0)
5 5.34 (+0.0) 449 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik 4.73 (-0.2) 4.91 (-0.3) 5.34 (+0.0)
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
4 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
5 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
6 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
Mænd senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:05
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.41 631 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 12.41 12.22 12.34
2 12.31 625 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 12.01 12.31 11.86
3 12.30 625 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 11.34 11.19 12.30
4 11.39 569 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 11.23 11.39 X
5 7.03 309 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik 7.03 6.99 7.01
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
2 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
5 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
6 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
Mænd senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 146 149 152 155 158 161 170 173 176 179 182 185 188 191 194 197
1 1.94 749 Christian Laugesen 1986 Sparta AM O - O - O O O O XXX
2 1.82 644 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 O XO O O XO XXX
3 1.79 619 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM O O O XO XXX
4 1.76 593 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 O XXX
5 1.58 449 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik O O O O XXO XXX
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
6 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
Mænd senior - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 50.41 796 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
2 50.65 785 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 54.70 611 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 55.08 596 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 1.02.17 342 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
6 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
7 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900