DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Mænd senior - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.3
1 15.26 818 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 16.17 714 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 16.52 675 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 16.89 636 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
5 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
6 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd senior - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.62 556 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 32.88 33.65 34.62
2 34.50 554 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 34.50 X 32.48
3 31.71 498 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 29.68 29.79 31.71
4 29.85 461 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 X X 29.85
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd senior - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390 400 410
1 4.00 617 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 O - XO XXX
2 3.90 590 Christian Laugesen 1986 Sparta AM XO O O O O O XXX
3 3.90 590 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 XO O O XO XXX
4 3.70 535 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM O - O - XO O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
2 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 51.08 605 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 44.76 48.95 51.08
2 49.78 585 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 49.78 49.00 48.69
3 49.19 577 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 45.94 X 49.19
4 46.22 533 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 46.22 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd senior - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.35.03 712 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 4.46.08 643 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 5.02.02 548 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 5.03.04 542 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
7 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
8 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
9 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900