DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
6 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
Piger 16-17 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:40
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
7 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
Piger 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:55
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
2 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
Piger 16-17 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
7 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
2 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
Piger 16-17 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik