Lyngby Games • 2015 May 17 • Lyngby Atletik Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.1
1 10.01 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 10.23 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 10.25 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 4 - Wind: -0.3
1 9.48 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 9.51 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 10.22 Frederik Lee 2004 AGF
4 11.74 Sebastian Vange 2005 Trongårdens IF
5 11.76 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 4 - Wind: +2.0
1 q 9.15 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
2 9.58 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 10.10 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik
4 10.19 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 10.25 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 q 9.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 q 9.21 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
3 q 9.22 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
4 q 9.31 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 q 9.46 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 91 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 165 DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
5 28 DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 4
2 171 Sebastian Vange 2005 Trongårdens IF
3 68 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 37 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
5 86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
6 5 Frederik Lee 2004 AGF
HEAT 3 / 4
2 162 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
3 41 10.25 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik
4 79 9.38 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
5 58 9.86 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 88 10.32 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
HEAT 4 / 4
2 146 9.38 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 29 9.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
4 129 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 42 9.23 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
6 132 9.35 Hakeem Ali 2005 Sparta