Lyngby Games • 2015 May 17 • Lyngby Atletik Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.8
1 q 9.71 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
2 10.11 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 10.16 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 10.73 Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
5 11.12 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
6 11.15 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -4.1
1 10.09 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 10.41 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 10.45 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 10.46 Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
5 10.51 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.79 Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.1
1 q 9.70 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 9.79 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 q 9.87 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 q 9.92 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 q 9.92 Emilie Kirst 2004 Sparta
6 9.93 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 15 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
2 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 46 10.54 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 52 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
5 156 Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
6 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
HEAT 2 / 3
1 122 10.20 Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
2 50 9.96 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 98 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 112 9.90 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 125 10.07 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 76 10.41 Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
HEAT 3 / 3
1 101 9.53 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 105 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 45 9.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 104 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 108 9.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 49 9.59 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
SCRATCH
2 149 DNS Emma Ziegler 2005 Trongårdens IF
3 150 DNS Agnes Wenzel 2004 Trongårdens IF
4 161 DNS Thea Vo 2005 Trongårdens IF
5 159 DNS Mona Hansen 2005 Trongårdens IF
5 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
6 152 DNS Caroline Jørgensen 2005 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 9.28 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.47 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
3 9.51 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 9.66 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 9.72 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.76 Emilie Kirst 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 108 9.92 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 104 9.79 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 45 9.70 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 15 9.71 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
5 101 9.87 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 105 9.92 Emilie Kirst 2004 Sparta