DMU inde • 2017 Feb 25 - Feb 26 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 2 at 18:10
Dansk rekord (K-U18): 1.44.85 Emma Beiter Bomme 98 - Cecilie Schou-Nielsen 99 - Simone Hjort 99 - Anne Sofie Kirkegaard 98 - Sparta - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (P17): 1.44.85 Emma Beiter Bomme 98 - Cecilie Schou-Nielsen 99 - Simone Hjort 99 - Anne Sofie Kirkegaard 98 - Sparta - Skive - 08-03-2015
Spar Nord Arena rekord: 1.38.79 Mette Graversgaard, Annelouise V Jensen, Frida Sångren, Sara Slott Petersen - Aarhus 1900 - 28-02-2016
Dansk mester 2016: 1.46.29 - Sparta
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.45.53 Aalborg AM Aalborg AM
2 1.45.59 Sparta I Sparta
3 1.51.06 Sparta II Sparta
4 1.53.30 Helsingør Helsingør IF
5 1.54.55 SAK77 Silkeborg AK 77
6 1.55.15 Aarhus 1900 Aarhus 1900
7 1.59.94 Hvidovre AM Hvidovre AM
8 2.00.93 Aalborg AM II Aalborg AM
HEAT 1 / 3
3 1.51.06 Viktoria Dommer, Maria Skov Kragh, Cecilie Næsby, Laura Nørrung Poulsen Sparta II
7 1.59.94 Alexandra Christiansen, Josefie Munksdorf, Bjørk Nørremark, Carla Nørremark Hvidovre AM
DNS Skive AM
HEAT 2 / 3
5 1.54.55 Thilde knudsen, Katrine Vad Mortensen, Josephine B-Hansen, Frida Selmer SAK77
6 1.55.15 Tine Hoffmann Nielsen, Mathilde Kodal, Emma Guldager, Julie Harsmann Aarhus 1900
8 2.00.93 Julie Bols, Johanne Westergaard, Nanna Muurholm, Liv L. Nielsen Aalborg AM II
HEAT 3 / 3
1 1.45.53 Nathalie Richter, Sandra Reimer, Julie Kalstrup Schulz, Mathilde Prietzel Aalborg AM
2 1.45.59 Lili Kökeny, Hannah Illum Petersen, Olivia Thorsgaard, Olivia Tuokila Sparta I
4 1.53.30 Laura Valentin Jensen, Naja Vinther, Elena Johansen, Emilie Florin Helsingør
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 Alexandra Christiansen, Josefie Munksdorf, Bjørk Nørremark, Carla Nørremark Hvidovre AM
3 Viktoria Dommer, Maria Skov Kragh, Cecilie Næsby, Laura Nørrung Poulsen Sparta II
4 DNS Skive AM
HEAT 2 / 3
2 Julie Bols, Johanne Westergaard, Nanna Muurholm, Liv L. Nielsen Aalborg AM II
3 Tine Hoffmann Nielsen, Mathilde Kodal, Emma Guldager, Julie Harsmann Aarhus 1900
4 Thilde knudsen, Katrine Vad Mortensen, Josephine B-Hansen, Frida Selmer SAK77
HEAT 3 / 3
2 1.51.82 Laura Valentin Jensen, Naja Vinther, Elena Johansen, Emilie Florin Helsingør
3 Nathalie Richter, Sandra Reimer, Julie Kalstrup Schulz, Mathilde Prietzel Aalborg AM
4 Lili Kökeny, Hannah Illum Petersen, Olivia Thorsgaard, Olivia Tuokila Sparta I
SCRATCH
1 DNS Frederiksberg IF
2 DNS Bagsværd AC