DMU inde • 2017 Feb 25 - Feb 26 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 15:40
Planke
Dansk rekord (M-U18): 7.25 Andreas Trajkovski (93) - Københavns IF - Malmö (SWE) - 31-01-2010
Dansk rekord (D17): 7.25 Andreas Trajkovski (93) - Københavns IF - Malmö (SWE) - 31-01-2010
Dansk rekord (D16): 7.21 Andreas Trajkovski (93) - Københavns IF - Malmö (SWE) - 01-02-2009
Spar Nord Arena rekord: 8.04 Morten Jensen (82) - Sparta - 28-02-2010
Dansk mester 2016: 6.72 Emil Ipsen - Ballerup AK
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.84 Mads Lund 2000 Sparta X 6.58 6.79 6.74 6.84 X
2 6.49 Emil Frænde 2000 Sparta 6.18 6.49 6.33 4.91 6.35 X
3 6.06 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 6.01 5.88 6.06 6.01 5.95 6.03
4 PB 6.01 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik X 5.51 5.77 5.92 5.88 6.01
5 5.96 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X 5.76 5.96 5.72 5.88 X
6 PB 5.92 Malachy Mozejko 2000 Odense Atletik 5.75 5.71 5.86 5.62 5.92 5.79
7 5.84 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 5.84 5.63 5.65 5.78 5.84 5.82
8 PB 5.69 Lucas Richardt 2000 Silkeborg AK 77 5.60 5.69 X X X X
9 5.68 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM 5.54 5.68 5.34
10 5.56 Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta 5.56 3.76 5.40
11 5.51 Sebastian Larsen 2001 Sparta X X 5.51
12 5.46 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Aarhus 1900 5.46 - -
13 0.00 Vuk Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77 X X X
13 0.00 Peter Kjølbye 2001 Vejen AF - - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 242 5.79 5.79 Vuk Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77
2 347 5.58 5.58 Sebastian Larsen 2001 Sparta
3 15 6.00 6.00 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
4 515 5.86 5.86 Malachy Mozejko 2000 Odense Atletik
5 10 6.05 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
6 357 6.54 6.54 Emil Frænde 2000 Sparta
7 51 5.91 5.91 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
8 354 5.54 5.67 Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta
9 522 6.17 6.17 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
10 355 6.04 6.32 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
11 346 6.59 7.10 Mads Lund 2000 Sparta
12 243 5.68 Lucas Richardt 2000 Silkeborg AK 77
13 71 5.56 5.56 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Aarhus 1900
14 25 5.81 6.02 Peter Kjølbye 2001 Vejen AF
SCRATCH
1 7 DNS 5.54 5.54 Johan Voigt 2001 IK Olympia
2 419 DNS 5.15 Thomas S. Larsen 2000 Randers Freja