DMU inde • 2017 Feb 25 - Feb 26 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 17:15
Dansk rekord (M-U18): 6.98 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 16-12-2012
6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900 - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (D17): 6.98 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 16-12-2012
6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900 - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (D16): 7.04 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 05-03-2011
Spar Nord Arena rekord: 6.65 Kristoffer Hari (97) - Hvidovre AM - 19-02-2017
Dansk mester 2016: 7.09 Tobias G Larsen - Holte Atletik
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team Reaction
HEAT 1 / 3
1 Q 7.28 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk 0.141
2 q 7.31 Mikkel Ramlov 2000 Sparta 0.168
3 PB q 7.43 Malachy Mozejko 2000 Odense Atletik 0.155
4 439, PB q 7.44 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 0.129
5 7.70 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 0.118
6 7.86 Vuk Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77 0.136
HEAT 2 / 3
1 Q 7.14 Tobias G. Larsen 2000 Sparta 0.162
2 PB q 7.32 Mads Lund 2000 Sparta 0.126
3 7.53 Peter Kjølbye 2001 Vejen AF 0.149
4 PB 7.58 Haris Khan 2000 Hvidovre AM 0.133
5 =PB 7.72 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik 0.183
HEAT 3 / 3
1 Q 7.20 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM 0.171
2 q 7.41 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 0.154
3 439, PB 7.44 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta 0.164
4 PB 7.52 Niels Bøje 2000 Vejle IF 0.181
5 PB 7.59 Jonas Bruun Gregersen 2001 Skive AM 0.143
6 8.06 Johan Voigt 2001 IK Olympia 0.179
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 11 7.34 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 360 7.26 7.26 Mikkel Ramlov 2000 Sparta
4 51 7.57 7.57 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 242 7.80 7.80 Vuk Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77
6 10 7.88 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
7 515 7.64 7.64 Malachy Mozejko 2000 Odense Atletik
HEAT 2 / 3
3 451 7.67 7.67 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
4 346 7.38 7.38 Mads Lund 2000 Sparta
5 523 7.72 7.72 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
6 359 7.05 7.05 Tobias G. Larsen 2000 Sparta
7 25 7.52 7.52 Peter Kjølbye 2001 Vejen AF
HEAT 3 / 3
2 522 7.38 7.38 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 168 7.72 7.72 Niels Bøje 2000 Vejle IF
4 7 8.04 8.04 Johan Voigt 2001 IK Olympia
5 468 7.14 7.14 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
6 355 7.54 7.54 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
7 178 7.67 7.67 Jonas Bruun Gregersen 2001 Skive AM
SCRATCH
1 70 DNS 7.83 7.83 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900
2 74 DNS 7.58 7.58 Tais Leicht Kjær 2000 Aarhus 1900
3 241 DNS 7.74 Marcus Pallesen 2000 Silkeborg AK 77