DMU inde • 2017 Feb 25 - Feb 26 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 16:45
Dansk rekord (D15): 7.13 Andreas Trajkovski (93) - Københavns IF - Aarhus - 27-12-2008
Dansk rekord (D14): 7.35 Daniel Andersen (01) - Aalborg AM - Aalborg - 29-12-2015
Spar Nord Arena rekord: 6.65 Kristoffer Hari (97) - Hvidovre AM - 19-02-2017
Dansk mester 2016: 7.33 Daniel Andersen - Aalborg AM
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team Reaction
HEAT 1 / 2
1 Q 7.54 Henrik Lykke 2003 Silkeborg AK 77 0.170
2 =PB q 7.65 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM 0.154
3 q 7.68 Osadeba Isaac 2002 Sparta 0.154
4 PB 7.94 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 0.172
5 8.05 Kristian Roed Vestergaard 2003 Silkeborg AK 77 0.152
6 8.11 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 0.149
7 8.15 Aske Brun 2002 Gentofte IK 0.144
HEAT 2 / 2
1 PB Q 7.46 Max K. Andersen 2003 Randers Freja 0.149
2 q 7.75 Marvin B Christensen 2003 Kolding KFUM 0.201
3 q 7.80 Siam Aarøe 2002 Sparta 0.180
4 q 7.81 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900 0.146
5 PB q 7.92 August Østergaard 2003 Gentofte IK 0.249
6 PB 7.96 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF 0.177
7 PB 8.13 Kasper Bakdal 2002 SG Atletik 0.151
8 PB 8.67 Kasper Glerup Busk 2002 AGF Atletik 0.262
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 179 7.65 7.65 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
3 31 7.99 7.99 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 234 7.49 7.49 Henrik Lykke 2003 Silkeborg AK 77
5 236 7.97 7.97 Kristian Roed Vestergaard 2003 Silkeborg AK 77
6 318 7.64 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 62 8.03 8.03 Aske Brun 2002 Gentofte IK
8 325 8.05 8.05 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 68 7.71 7.71 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900
2 61 8.00 8.00 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 427 7.55 7.55 Max K. Andersen 2003 Randers Freja
4 3 8.23 8.23 Kasper Bakdal 2002 SG Atletik
5 200 7.50 7.50 Marvin B Christensen 2003 Kolding KFUM
6 157 8.00 8.00 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
7 414 8.71 8.71 Kasper Glerup Busk 2002 AGF Atletik
8 320 7.73 7.73 Siam Aarøe 2002 Sparta
SCRATCH
1 64 DNS 8.16 8.16 Rasmus K Christensen 2003 Aarhus 1900
2 235 DNS 7.73 7.73 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK 77
3 501 DNS 7.72 7.72 Cami Esfandiari Holte Atletik