Master holdfinale • 2016 Sep 25 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Mænd/kvinder - Hammerkast - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4
1 50.04 986 Tom O Jensen 1960 M - Esbjerg AM 46.98 47.70 48.46 50.04
2 49.44 993 Per Sabroe 1959 M - HGF-SAM-HAK 47.44 X 49.44 46.51
3 45.39 Maria Sløk Hansen 1983 K - Hvidovre AM X 42.95 45.25 45.39
3 45.39 Maria Sløk Hansen 1983 M - Hvidovre AM X 42.95 45.25 45.39
5 39.81 716 Ole Jeppesen 1964 M - Odense Atletik II X 36.37 39.81 X
6 39.41 724 Steen F. Mortensen 1963 M - Bagsværd AC 38.04 X 39.41 X
7 39.36 916 Finn Malchau 1948 M - Odense Atletik I 38.25 39.07 37.95 39.36
8 37.87 803 Knud Høyer 1946 M - Greve Atletik 37.87 X 37.69 37.65
9 37.26 1064 Inge Faldager 1948 K - Hvidovre AM 37.26 X 35.23 36.49
9 37.26 1064 Inge Faldager 1948 M - Hvidovre AM 37.26 X 35.23 36.49
11 36.18 662 Lars Hansson 1970 M - Amager AC X 36.18 35.46 X
12 34.20 848 Anne Jensen 1954 K - Aalborg AM 34.12 X 33.79 34.20
13 34.07 Uffe Jensen 1966 M - Ballerup AK 32.74 X X 34.07
14 33.85 657 Preben Larsson 1955 M - Vejle IF 31.90 X 32.24 33.85
15 33.45 Lone Sørensen 1952 M - Odense Atletik I 33.45 X X X
16 32.80 692 Jørgen Gotsch 1946 M - Ballerup AK 32.61 32.80 32.57 X
17 32.56 Bjørn Lundgaard-Madsen 1969 M - Vejle IF 32.56 X 29.84 X
18 32.08 846 Ulla V. Nielsen 1951 K - Sparta-Glostrup IC 28.26 31.71 32.08 X
19 32.06 Allan K. Nielsen 1967 M - Odense Atletik II X 31.14 32.06 31.89
20 31.30 606 Viggo Svenningsen 1960 M - Hillerød-Helsingør 27.09 30.31 29.26 31.30
21 29.76 Linda Bagge 1964 K - Sparta-Glostrup IC X 27.27 28.63 29.76
22 25.60 Jens Peter Jensen 1955 M - Viborg AM-Hvide Sande 25.35 25.51 25.60 24.93
23 23.81 Thomas Brinch 1962 M - Amager AC 22.68 20.37 20.92 23.81
24 21.21 659 Kirsten Onsberg 1944 M - Viborg AM-Hvide Sande 20.89 20.38 21.21 X
24 21.21 659 Kirsten Onsberg 1944 K - Viborg AM-Hvide Sande 20.89 20.38 21.21 X
26 19.29 375 Jeanette Rønning 1965 K - Ballerup AK 17.74 19.29 17.63 17.65
27 18.77 Tove Friis 1937 M - Esbjerg AM 17.64 17.43 X 18.77
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 Thomas Brinch 1962 M - Amager AC
2 44 40.20 Inge Faldager 1948 M - Hvidovre AM
2 61 Inge Faldager 1948 K - Hvidovre AM
3 127 Anne Jensen 1954 K - Aalborg AM
4 100 Steen F. Mortensen 1963 M - Bagsværd AC
5 146 Lars Hansson 1970 M - Amager AC
6 119 17.79 Jeanette Rønning 1965 K - Ballerup AK
7 11 18.27 Tove Friis 1937 M - Esbjerg AM
8 172 23.46 Kirsten Onsberg 1944 K - Viborg AM-Hvide Sande
8 165 23.46 Kirsten Onsberg 1944 M - Viborg AM-Hvide Sande
9 164 27.32 Jens Peter Jensen 1955 M - Viborg AM-Hvide Sande
10 111 29.33 Linda Bagge 1964 K - Sparta-Glostrup IC
11 70 31.00 Bjørn Lundgaard-Madsen 1969 M - Vejle IF
12 102 31.52 Ulla V. Nielsen 1951 K - Sparta-Glostrup IC
13 29 32.00 Lone Sørensen 1952 M - Odense Atletik I
14 139 33.75 Viggo Svenningsen 1960 M - Hillerød-Helsingør
15 69 35.50 Preben Larsson 1955 M - Vejle IF
16 184 35.96 Jørgen Gotsch 1946 M - Ballerup AK
17 183 37.90 Uffe Jensen 1966 M - Ballerup AK
18 42 40.00 Allan K. Nielsen 1967 M - Odense Atletik II
19 20 40.00 Knud Høyer 1946 M - Greve Atletik
21 37 41.00 Ole Jeppesen 1964 M - Odense Atletik II
22 31 42.00 Finn Malchau 1948 M - Odense Atletik I
23 67 45.00 Maria Sløk Hansen 1983 K - Hvidovre AM
23 49 45.00 Maria Sløk Hansen 1983 M - Hvidovre AM
24 80 49.02 Per Sabroe 1959 M - HGF-SAM-HAK
25 9 51.58 Tom O Jensen 1960 M - Esbjerg AM