Master holdfinale • 2016 Sep 25 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Mænd/kvinder - Kuglestød - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4
1 14.24 845 Maria Sløk Hansen 1983 K - Hvidovre AM X X 14.24 X
1 14.24 845 Maria Sløk Hansen 1983 M - Hvidovre AM X X 14.24 X
3 12.25 799 Kasper Skov-Mikkelsen 1965 M - Bagsværd AC 12.25 12.20 X X
4 11.15 780 Knud Høyer 1946 M - Greve Atletik 10.17 11.15 X 11.09
5 10.49 Steen F. Mortensen 1963 M - Bagsværd AC 10.28 X 10.44 10.49
6 10.27 Carsten Damslund 1966 M - Hvidovre AM 9.58 9.71 9.50 10.27
7 10.14 924 Anne Jensen 1954 K - Aalborg AM 10.14 9.87 9.70 X
8 9.96 Ole Lysholt 1953 M - Amager AC 9.86 9.57 9.58 9.96
9 9.96 696 Viggo Svenningsen 1960 M - Hillerød-Helsingør 9.65 X X 9.96
10 9.49 674 Benedikt Kristthorsson 1953 M - Viborg AM-Hvide Sande 9.49 9.41 8.85 8.71
11 9.35 Per Sabroe 1959 M - HGF-SAM-HAK X X 9.32 9.35
12 9.14 680 Steen Andersen 1942 M - Vejle IF 9.14 8.25 8.51 8.80
13 8.98 Jens Peter Jensen 1955 M - Viborg AM-Hvide Sande 8.05 8.59 8.98 8.54
14 8.97 Preben Larsson 1955 M - Vejle IF 8.86 8.97 X X
15 8.80 848 Ulla V. Nielsen 1951 K - Sparta-Glostrup IC 8.12 8.68 8.37 8.80
16 8.62 747 Alice Høvring 1956 M - HGF-SAM-HAK 8.06 8.62 8.49 8.02
17 8.62 747 Connie Holm 1956 M - Ballerup AK 8.45 X 8.62 8.15
17 8.62 747 Connie Holm 1956 K - Ballerup AK 8.45 X 8.62 8.15
19 8.45 893 Val Hamilton 1947 M - Amager AC 7.70 7.72 7.65 8.45
20 8.16 Laila Ankerstjerne 1965 K - Sparta-Glostrup IC 7.93 8.16 7.78 X
21 7.61 Heidi Pfeiffer 1974 K - Ballerup AK 6.60 7.45 7.61 7.11
22 7.48 857 Ingrid N Thomsen 1943 M - Esbjerg AM 7.00 7.11 7.48 X
23 7.45 581 Poul H. Sørensen 1938 M - Odense Atletik II 7.14 7.02 7.08 7.45
24 7.20 1043 Rosa Pedersen 1930 M - Odense Atletik I 6.62 6.48 7.20 6.14
25 6.71 Bente Mogensen 1939 M - Odense Atletik I 6.20 6.38 6.67 6.71
26 6.17 585 Sonja Sieg Stigsen 1951 K - Viborg AM-Hvide Sande 6.17 6.00 5.72 5.54
27 6.12 Tove Friis 1937 M - Esbjerg AM 5.86 5.85 6.12 5.95
28 0.00 Uffe Jensen 1966 M - Ballerup AK X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 154 Ole Lysholt 1953 M - Amager AC
2 127 Anne Jensen 1954 K - Aalborg AM
3 151 Val Hamilton 1947 M - Amager AC
4 173 5.85 Sonja Sieg Stigsen 1951 K - Viborg AM-Hvide Sande
5 11 6.99 Tove Friis 1937 M - Esbjerg AM
6 28 7.00 Bente Mogensen 1939 M - Odense Atletik I
7 27 7.00 Rosa Pedersen 1930 M - Odense Atletik I
8 7 7.24 Ingrid N Thomsen 1943 M - Esbjerg AM
9 39 8.00 Poul H. Sørensen 1938 M - Odense Atletik II
10 110 8.03 Laila Ankerstjerne 1965 K - Sparta-Glostrup IC
11 121 Heidi Pfeiffer 1974 K - Ballerup AK
12 102 8.56 Ulla V. Nielsen 1951 K - Sparta-Glostrup IC
13 122 8.69 Connie Holm 1956 K - Ballerup AK
14 182 8.69 Connie Holm 1956 M - Ballerup AK
15 83 8.82 Alice Høvring 1956 M - HGF-SAM-HAK
16 183 8.92 Uffe Jensen 1966 M - Ballerup AK
17 164 9.05 Jens Peter Jensen 1955 M - Viborg AM-Hvide Sande
18 163 9.50 Benedikt Kristthorsson 1953 M - Viborg AM-Hvide Sande
19 69 9.80 Preben Larsson 1955 M - Vejle IF
20 50 10.00 Carsten Damslund 1966 M - Hvidovre AM
21 80 10.29 Per Sabroe 1959 M - HGF-SAM-HAK
22 139 10.30 Viggo Svenningsen 1960 M - Hillerød-Helsingør
23 78 11.00 Steen Andersen 1942 M - Vejle IF
24 20 11.00 Knud Høyer 1946 M - Greve Atletik
25 100 12.00 Steen F. Mortensen 1963 M - Bagsværd AC
26 99 13.00 Kasper Skov-Mikkelsen 1965 M - Bagsværd AC
27 49 15.00 Maria Sløk Hansen 1983 M - Hvidovre AM
28 67 15.00 Maria Sløk Hansen 1983 K - Hvidovre AM