Master holdfinale • 2016 Sep 25 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Mænd/kvinder - Diskoskast - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4
1 48.00 949 Tom O Jensen 1960 M - Esbjerg AM 46.48 48.00 X 47.27
2 46.72 Maria Sløk Hansen 1983 K - Hvidovre AM 44.90 X 46.72 42.69
3 43.80 Martin Iversen 1956 M - Hvidovre AM 43.80 X X X
4 40.44 806 Per Sabroe 1959 M - HGF-SAM-HAK 40.44 39.46 39.25 40.24
5 37.17 667 Kasper Skov-Mikkelsen 1965 M - Bagsværd AC 37.10 37.17 X 35.00
6 35.03 778 Knud Høyer 1946 M - Greve Atletik 35.03 X 32.73 X
7 34.93 669 Michael Bang 1961 M - Ballerup AK 34.57 34.93 X X
8 34.45 Steen F. Mortensen 1963 M - Bagsværd AC 34.45 X X X
9 34.23 Finn Malchau 1948 M - Odense Atletik I 31.14 34.23 X 33.67
10 34.20 Benedikt Kristthorsson 1953 M - Viborg AM-Hvide Sande 34.20 X X X
11 33.65 Ole Jeppesen 1964 M - Odense Atletik II 32.65 32.84 X 33.65
12 32.29 Mikael Magill 1956 M - HGF-SAM-HAK 29.94 31.90 30.21 32.29
13 31.82 Ole Lysholt 1953 M - Amager AC 30.84 31.50 31.82 X
14 30.64 593 Knud Erik Pedersen 1960 M - Hillerød-Helsingør 26.90 X 30.64 28.68
15 30.10 Jørgen Gotsch 1946 M - Ballerup AK X X 30.10 29.93
16 29.43 Viggo Svenningsen 1960 M - Hillerød-Helsingør 24.49 29.34 X 29.43
17 28.85 Preben Larsson 1955 M - Vejle IF X X 28.85 X
18 28.80 1000 Inge Faldager 1948 K - Hvidovre AM 28.57 28.78 28.42 28.80
18 28.80 1000 Inge Faldager 1948 M - Hvidovre AM 28.57 28.78 28.42 28.80
20 28.44 844 Anne Jensen 1954 K - Aalborg AM 28.44 26.72 28.42 X
21 28.25 879 Lone Sørensen 1952 M - Odense Atletik I X 27.67 28.25 27.68
22 24.79 545 Anders Bak 1967 M - Vejle IF 22.32 24.79 X X
23 23.40 628 Poul H. Sørensen 1938 M - Odense Atletik II 21.58 20.69 23.05 23.40
24 22.11 782 Val Hamilton 1947 M - Amager AC 15.88 22.11 X 20.08
25 19.71 676 Lilli Christensen 1948 K - Sparta-Glostrup IC 19.71 X 19.64 X
26 19.08 726 Kirsten Onsberg 1944 K - Viborg AM-Hvide Sande 19.08 13.88 15.71 X
26 19.08 726 Kirsten Onsberg 1944 M - Viborg AM-Hvide Sande 19.08 13.88 15.71 X
28 15.51 Kirsten Abshagen 1938 M - Esbjerg AM 14.03 15.20 14.70 15.51
29 12.08 462 Kirsten Köster 1943 K - Ballerup AK 11.95 11.47 X 12.08
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 154 Ole Lysholt 1953 M - Amager AC
2 139 Viggo Svenningsen 1960 M - Hillerød-Helsingør
3 127 Anne Jensen 1954 K - Aalborg AM
4 61 Inge Faldager 1948 K - Hvidovre AM
5 151 Val Hamilton 1947 M - Amager AC
6 120 12.96 Kirsten Köster 1943 K - Ballerup AK
7 10 15.53 Kirsten Abshagen 1938 M - Esbjerg AM
8 165 19.81 Kirsten Onsberg 1944 M - Viborg AM-Hvide Sande
9 172 19.81 Kirsten Onsberg 1944 K - Viborg AM-Hvide Sande
10 103 22.12 Lilli Christensen 1948 K - Sparta-Glostrup IC
11 39 25.00 Poul H. Sørensen 1938 M - Odense Atletik II
12 71 27.00 Anders Bak 1967 M - Vejle IF
13 163 28.62 Benedikt Kristthorsson 1953 M - Viborg AM-Hvide Sande
14 29 29.00 Lone Sørensen 1952 M - Odense Atletik I
15 44 30.00 Inge Faldager 1948 M - Hvidovre AM
16 136 30.00 Knud Erik Pedersen 1960 M - Hillerød-Helsingør
17 184 30.31 Jørgen Gotsch 1946 M - Ballerup AK
18 69 31.00 Preben Larsson 1955 M - Vejle IF
19 81 32.26 Mikael Magill 1956 M - HGF-SAM-HAK
20 185 33.61 Michael Bang 1961 M - Ballerup AK
21 37 34.00 Ole Jeppesen 1964 M - Odense Atletik II
22 100 35.00 Steen F. Mortensen 1963 M - Bagsværd AC
23 31 37.00 Finn Malchau 1948 M - Odense Atletik I
24 20 38.00 Knud Høyer 1946 M - Greve Atletik
25 99 40.00 Kasper Skov-Mikkelsen 1965 M - Bagsværd AC
26 80 40.12 Per Sabroe 1959 M - HGF-SAM-HAK
27 9 44.80 Tom O Jensen 1960 M - Esbjerg AM
28 55 45.00 Martin Iversen 1956 M - Hvidovre AM
29 67 46.10 Maria Sløk Hansen 1983 K - Hvidovre AM