Master holdfinale • 2016 Sep 25 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Mænd/kvinder - Spydkast - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4
1 49.23 961 Laayuni Sumuni 1955 M - Odense Atletik I 46.24 47.87 46.84 49.23
2 47.80 803 Bjørn Malskær 1965 M - Hvidovre AM 45.34 43.36 47.80 X
3 45.70 837 Tom O Jensen 1960 M - Esbjerg AM X 45.70 X X
4 43.43 721 Allan K. Nielsen 1967 M - Odense Atletik II 41.52 43.43 42.81 X
5 39.90 642 Thomas Andersson 1969 M - Greve Atletik 38.98 36.18 35.96 39.90
6 38.86 904 Torben Søderborg 1945 M - Bagsværd AC X 38.86 X 37.23
7 36.63 828 Birger Fisker 1946 M - Amager AC 36.63 X X X
8 36.00 593 Anders Bak 1967 M - Vejle IF 36.00 34.08 32.50 X
9 34.24 Peter Kjeldsteen 1973 M - Viborg AM-Hvide Sande 34.24 31.26 32.26 X
10 34.21 772 Mogens Caspersen 1946 M - Ballerup AK 33.52 34.21 32.04 30.55
11 34.08 Knud Erik Pedersen 1960 M - Hillerød-Helsingør 32.39 29.99 34.08 33.75
12 33.61 857 Flemming Orneborg 1941 M - Hillerød-Helsingør 30.96 33.61 33.51 30.50
13 31.23 Bjørn Lundgaard-Madsen 1969 M - Vejle IF 30.88 30.07 31.23 X
14 29.09 639 Mette Jepsen 1970 K - Hvidovre AM 29.09 X X X
14 29.09 Mette Jepsen 1970 M - Hvidovre AM 29.09 X X X
16 28.96 578 Benedikt Kristthorsson 1953 M - Viborg AM-Hvide Sande 28.96 26.20 27.78 27.40
17 26.48 Jeanne Sjørslev 1970 M - Greve Atletik 26.48 26.04 23.98 23.63
18 25.73 722 Alice Høvring 1956 M - HGF-SAM-HAK 23.17 24.36 24.03 25.73
19 23.59 480 Heidi Pfeiffer 1974 K - Ballerup AK 17.50 18.26 22.00 23.59
20 23.59 Heidi Pfeiffer 1974 M - Ballerup AK 17.50 18.23 22.00 23.59
21 20.65 651 Ulla V. Nielsen 1951 K - Sparta-Glostrup IC 19.68 17.53 20.08 20.65
22 18.01 Lilli Christensen 1948 K - Sparta-Glostrup IC 18.01 17.05 16.08 16.65
23 15.90 592 Ulla Hougaard 1945 K - Aalborg AM 15.23 15.90 X 14.30
24 14.81 Val Hamilton 1947 M - Amager AC 14.32 10.61 14.81 X
25 14.43 477 Ingerlise Villum Jensen 1949 K - Viborg AM-Hvide Sande 14.43 12.32 X X
26 11.48 Kirsten Abshagen 1938 M - Esbjerg AM 11.28 11.48 X 11.31
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 18 Thomas Andersson 1969 M - Greve Atletik
2 144 Birger Fisker 1946 M - Amager AC
3 151 Val Hamilton 1947 M - Amager AC
4 124 Ulla Hougaard 1945 K - Aalborg AM
5 10 13.14 Kirsten Abshagen 1938 M - Esbjerg AM
6 171 13.70 Ingerlise Villum Jensen 1949 K - Viborg AM-Hvide Sande
7 103 20.05 Lilli Christensen 1948 K - Sparta-Glostrup IC
8 121 20.41 Heidi Pfeiffer 1974 K - Ballerup AK
8 199 Heidi Pfeiffer 1974 M - Ballerup AK
9 102 21.20 Ulla V. Nielsen 1951 K - Sparta-Glostrup IC
10 83 25.64 Alice Høvring 1956 M - HGF-SAM-HAK
11 16 27.00 Jeanne Sjørslev 1970 M - Greve Atletik
12 163 27.20 Benedikt Kristthorsson 1953 M - Viborg AM-Hvide Sande
13 136 32.00 Knud Erik Pedersen 1960 M - Hillerød-Helsingør
14 45 32.00 Mette Jepsen 1970 M - Hvidovre AM
14 62 Mette Jepsen 1970 K - Hvidovre AM
16 71 34.00 Anders Bak 1967 M - Vejle IF
17 162 34.06 Peter Kjeldsteen 1973 M - Viborg AM-Hvide Sande
18 130 34.45 Flemming Orneborg 1941 M - Hillerød-Helsingør
19 186 34.50 Mogens Caspersen 1946 M - Ballerup AK
20 70 35.00 Bjørn Lundgaard-Madsen 1969 M - Vejle IF
21 9 40.00 Tom O Jensen 1960 M - Esbjerg AM
22 88 40.00 Torben Søderborg 1945 M - Bagsværd AC
23 42 47.00 Allan K. Nielsen 1967 M - Odense Atletik II
24 56 48.00 Bjørn Malskær 1965 M - Hvidovre AM
25 30 48.00 Laayuni Sumuni 1955 M - Odense Atletik I