Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.3
1 q 12.54 Kamille Busch Hansen 2000 F I F
2 q 12.78 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
3 q 13.34 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
4 13.77 Sofie Rasmussen 2000 K I F
5 13.79 Maria Kjeldsen 2000 Greve
6 14.01 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd A C
7 14.17 Josefine Bach J. Bang 2000 Bagsværd A C
HEAT 2 / 3 - Wind: +4.1
1 q 12.94 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 q 13.23 Ellen Friborg 2000 Bagsværd A C
3 q 13.24 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
4 13.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 13.54 Isabella Juul 2000 Sparta
6 13.84 Agnes Bøg 2000 Bagsværd A C
7 14.36 Nikoline L. Laursen 2000 F I F
DNS Nicola Malling 2001 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.1
1 q 12.86 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 13.07 Vibeke Falbe 2000 Helsingør
3 13.56 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse
4 13.94 Andrea Holm 2001 F I F
5 14.10 Sara Vardar 2000 Sparta
6 14.62 Ya-Chernoh Kamara 2000 K I F
7 15.17 Ya-Kaday Kamara 2000 K I F
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 251 Maria Kjeldsen 2000 Greve
3 24 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 F I F
4 300 13.64 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
5 3 13.94 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
6 377 13.37 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd A C
7 376 14.92 Josefine Bach J. Bang 2000 Bagsværd A C
8 131 14.09 Sofie Rasmussen 2000 K I F
HEAT 2 / 3
1 32 Nikoline L. Laursen 2000 F I F
2 26 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
3 340 13.22 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 371 13.88 Agnes Bøg 2000 Bagsværd A C
5 386 13.91 Ellen Friborg 2000 Bagsværd A C
6 301 13.24 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
7 294 14.46 Isabella Juul 2000 Sparta
8 289 DNS 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
2 4 Andrea Holm 2001 F I F
3 211 13.27 Vibeke Falbe 2000 Helsingør
4 354 12.90 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 233 13.74 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse
6 128 13.94 Ya-Chernoh Kamara 2000 K I F
7 293 14.34 Sara Vardar 2000 Sparta
8 129 14.91 Ya-Kaday Kamara 2000 K I F
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.6
1 12.38 Kamille Busch Hansen 2000 F I F
2 12.63 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
3 12.84 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 12.87 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 12.99 Vibeke Falbe 2000 Helsingør
6 13.21 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
7 13.39 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
DNS Ellen Friborg 2000 Bagsværd A C
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 13.24 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
2 211 13.07 Vibeke Falbe 2000 Helsingør
3 354 12.86 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 24 12.54 Kamille Busch Hansen 2000 F I F
5 300 12.78 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
6 340 12.94 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 386 DNS 13.23 Ellen Friborg 2000 Bagsværd A C
8 3 13.34 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F