Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +3.8
1 q 6.81 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
2 q 7.16 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta
3 7.39 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd A C
4 7.41 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
5 7.57 Asger Abraham 2006 Sparta
6 7.72 Bertil Greve 2007 F I F
7 10.21 Albert Singer 2008 F I F
HEAT 2 / 3 - Wind: +4.4
1 q 6.79 Noah Østergaard 2006 G I K
2 q 6.80 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
3 q 7.00 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
4 7.35 Aksel Westphal Olsson 2006 F I F
5 7.76 Mads Varnike Schiff 2007 Amager A C
6 8.00 Frederik Bach J. Bang 2007 Bagsværd A C
HEAT 3 / 3 - Wind: +4.2
1 q 6.50 Lance Christian Aabo 2006 HG atm
2 q 6.95 Gustav Brok 2006 G I K
3 q 7.10 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
4 7.99 Anton Grønborg 2006 F I F
5 8.50 Storm P Gourani 2007 Sparta
DNS Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
DNS Johannes F.-Giversen 2006 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 264 Asger Abraham 2006 Sparta
3 262 8.03 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta
4 174 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
5 10 Bertil Greve 2007 F I F
6 384 6.86 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
7 380 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd A C
8 1 Albert Singer 2008 F I F
HEAT 2 / 3
2 82 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
3 383 7.21 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
4 373 7.94 Frederik Bach J. Bang 2007 Bagsværd A C
5 56 Aksel Westphal Olsson 2006 F I F
6 88 Mads Varnike Schiff 2007 Amager A C
7 216 Noah Østergaard 2006 G I K
HEAT 3 / 3
2 263 DNS Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
3 191 6.72 Lance Christian Aabo 2006 HG atm
4 266 DNS Johannes F.-Giversen 2006 Sparta
5 265 Storm P Gourani 2007 Sparta
6 218 Gustav Brok 2006 G I K
7 5 Anton Grønborg 2006 F I F
8 16 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.9
1 6.50 Lance Christian Aabo 2006 HG atm
2 6.78 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
3 6.84 Noah Østergaard 2006 G I K
4 6.85 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
5 6.97 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
6 7.07 Gustav Brok 2006 G I K
7 7.15 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
8 7.21 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 7.10 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
2 218 6.95 Gustav Brok 2006 G I K
3 82 6.80 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
4 191 6.50 Lance Christian Aabo 2006 HG atm
5 216 6.79 Noah Østergaard 2006 G I K
6 384 6.81 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
7 383 7.00 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
8 262 7.16 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta