Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +3.8
1 q 10.57 Festus Marcus Asante 1994 HvAM
2 q 10.91 Kasper Olsen 1991 HvAM
3 q 11.38 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
4 11.79 Mathias A. Olsen 1991 F I F
5 11.81 Jesper Reiche 1985 F I F
6 11.86 Nickolai Zickert 1982 Amager A C
DNS Kasper Stærk 1983 Sparta
DNS Rodney Pratdavis 1993 F I F
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.7
1 q 10.96 Frederik Schou 1996 Sparta
2 q 11.12 Martin Kristensen 1992 HvAM
3 q 11.27 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
4 11.95 Ashraf Teyeb Elbali 1994 F I F
DNS Jannik B. Jessen 1963 F I F
DNS Andreas Trajkovski 1993 Sparta
DNS Christian Trajkovski 1965 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.5
1 q 11.30 Philip Braun 1990 Sparta
2 q 11.42 Daniel Elkrog 1989 A G F
3 11.43 Kristoffer Hari 1997 HvAM
4 11.70 Frederik Regli 1990 F I F
DNS André Flor 1997 Sparta
DNS Christian Laugesen 1986 Sparta
DNS Andreas B. Schnoor 1986 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 157 Festus Marcus Asante 1994 HvAM
2 29 Mathias A. Olsen 1991 F I F
3 350 11.54 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
4 333 DNS 10.95 Kasper Stærk 1983 Sparta
5 69 DNS 11.60 Rodney Pratdavis 1993 F I F
6 155 10.91 Kasper Olsen 1991 HvAM
7 67 11.91 Jesper Reiche 1985 F I F
8 95 11.9 Nickolai Zickert 1982 Amager A C
HEAT 2 / 3
2 48 DNS 13.79 Jannik B. Jessen 1963 F I F
3 158 11.50 Martin Kristensen 1992 HvAM
4 330 DNS 10.60 Andreas Trajkovski 1993 Sparta
5 418 11.65 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
6 349 10.97 Frederik Schou 1996 Sparta
7 336 DNS 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
8 8 12.24 Ashraf Teyeb Elbali 1994 F I F
HEAT 3 / 3
2 335 DNS 12.85 André Flor 1997 Sparta
3 17 11.66 Frederik Regli 1990 F I F
4 308 11.41 Philip Braun 1990 Sparta
5 153 10.37 Kristoffer Hari 1997 HvAM
6 332 DNS 11.31 Christian Laugesen 1986 Sparta
7 334 DNS 12.25 Andreas B. Schnoor 1986 Sparta
8 417 11.71 Daniel Elkrog 1989 A G F
SCRATCH
1 309 DNS 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta
2 310 DNS 11.04 Emil Strøm 1993 Sparta
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 10.87 Festus Marcus Asante 1994 HvAM
2 10.92 Frederik Schou 1996 Sparta
3 11.40 Daniel Elkrog 1989 A G F
4 11.66 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
DNS Kasper Olsen 1991 HvAM
DNS Martin Kristensen 1992 HvAM
DNS Casper Spure Pedersen 1992 A G F
DNS Philip Braun 1990 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 350 11.38 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
3 349 10.96 Frederik Schou 1996 Sparta
4 157 10.57 Festus Marcus Asante 1994 HvAM
5 417 11.42 Daniel Elkrog 1989 A G F
5 155 DNS 10.91 Kasper Olsen 1991 HvAM
6 158 DNS 11.12 Martin Kristensen 1992 HvAM
7 418 DNS 11.27 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
8 308 DNS 11.30 Philip Braun 1990 Sparta