Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.7
1 q 9.03 Carl Bruce Aabo 2004 HG atm
2 q 9.03 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF H
3 q 9.27 Timoléon Rescan 2005 F I F
4 q 9.39 Tobias Bjerre 2004 K I F
5 10.05 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
6 10.16 Christian Knudsen 2005 F I F
7 10.80 Tobias Kjær 2004 K I F
8 11.34 Julius Lohak 2005 K I F
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.0
1 q 8.93 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 q 9.21 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 q 9.26 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 q 9.54 August Edvard Johansen 2004 F I F
5 9.87 Valdemar Beck Thomsen 2004 Greve
6 10.00 Filip O. Ravn 2004 K I F
7 10.48 Lukas Lundhof 2004 K I F
8 11.09 Carl August Engelbreth 2004 K I F
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 105 Tobias Kjær 2004 K I F
2 12 Christian Knudsen 2005 F I F
3 104 9.61 Tobias Bjerre 2004 K I F
4 412 9.22 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF H
5 36 9.45 Timoléon Rescan 2005 F I F
6 192 9.10 Carl Bruce Aabo 2004 HG atm
7 103 11.41 Julius Lohak 2005 K I F
8 275 10.35 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 241 9.86 Valdemar Beck Thomsen 2004 Greve
2 108 Carl August Engelbreth 2004 K I F
3 278 9.31 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 276 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 9 10.02 August Edvard Johansen 2004 F I F
6 172 9.34 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 141 Lukas Lundhof 2004 K I F
8 106 10.12 Filip O. Ravn 2004 K I F
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +3.2
1 8.80 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 9.08 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF H
3 9.11 Carl Bruce Aabo 2004 HG atm
4 9.13 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 9.28 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
6 9.49 Tobias Bjerre 2004 K I F
7 9.55 Timoléon Rescan 2005 F I F
8 9.58 August Edvard Johansen 2004 F I F
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 104 9.39 Tobias Bjerre 2004 K I F
2 172 9.26 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 412 9.03 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF H
4 276 8.93 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 192 9.03 Carl Bruce Aabo 2004 HG atm
6 278 9.21 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 36 9.27 Timoléon Rescan 2005 F I F
8 9 9.54 August Edvard Johansen 2004 F I F