Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.9
1 q 9.17 Alberte D. Stheensbeck 2004 G I K
2 q 9.27 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
3 q 9.40 Josephine H. Hansen 2004 Sparta
4 9.81 Amalie Brok 2004 G I K
5 10.04 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.87 Natalie Singer 2005 F I F
7 11.06 Tilde Smitt Vanges 2005 F I F
HEAT 2 / 3 - Wind: +3.3
1 q 9.00 Ingeborg Falck 2004 F I F
2 q 9.32 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
3 9.43 Liva Munksgaard 2004 Amager A C
4 9.49 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
5 9.52 Betty Marie R. Jensen 2004 Sparta
6 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 10.04 Liva B. Jspersen 2004 K I F
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.5
1 q 9.18 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 q 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 q 9.40 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 9.59 Vera K. Dalsgaard 2004 K I F
5 10.36 Johanna C. B. Jessen 2005 F I F
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 39 Tilde Smitt Vanges 2005 F I F
3 391 9.10 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
4 217 9.59 Alberte D. Stheensbeck 2004 G I K
5 347 9.63 Josephine H. Hansen 2004 Sparta
6 219 9.96 Amalie Brok 2004 G I K
7 31 Natalie Singer 2005 F I F
8 283 10.01 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 162 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
3 152 9.71 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
4 19 9.21 Ingeborg Falck 2004 F I F
5 282 9.56 Betty Marie R. Jensen 2004 Sparta
6 348 9.93 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 75 Liva Munksgaard 2004 Amager A C
8 101 10.32 Liva B. Jspersen 2004 K I F
HEAT 3 / 3
3 361 9.75 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 280 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 281 9.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 102 9.71 Vera K. Dalsgaard 2004 K I F
7 49 10.54 Johanna C. B. Jessen 2005 F I F
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.5
1 8.87 Ingeborg Falck 2004 F I F
2 8.91 Alberte D. Stheensbeck 2004 G I K
3 8.99 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
4 9.07 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 9.15 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
6 9.26 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
7 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
8 9.27 Josephine H. Hansen 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 281 9.40 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 391 9.27 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
3 280 9.18 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 19 9.00 Ingeborg Falck 2004 F I F
5 217 9.17 Alberte D. Stheensbeck 2004 G I K
6 361 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
7 162 9.32 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
8 347 9.40 Josephine H. Hansen 2004 Sparta