Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.5
1 q 6.83 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
3 q 7.34 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
4 q 7.37 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
5 7.51 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 8.01 Helene Salomonsen 2007 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +4.6
1 q 6.76 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
2 q 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 q 7.34 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
4 q 7.37 Freja Abraham 2006 Sparta
5 7.58 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
6 8.22 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 274 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
3 271 7.34 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 270 6.92 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 379 7.25 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
6 269 7.70 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 273 7.95 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
2 272 Freja Abraham 2006 Sparta
3 30 7.66 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
4 374 7.11 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 267 7.24 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 268 7.59 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 50 8.55 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.3
1 6.64 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
2 6.71 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
3 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 7.02 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
5 7.23 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 7.30 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 7.32 Freja Abraham 2006 Sparta
8 7.60 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 274 7.37 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
2 268 7.34 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 267 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 374 6.76 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 270 6.83 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 379 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
7 269 7.34 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 272 7.37 Freja Abraham 2006 Sparta