Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.8
1 q 11.35 Ellen Nørding Christensen 2003 F I F
2 11.64 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 12.07 Ingeborg Falck 2004 F I F
4 12.65 Ingrid Sofie B. J. Bang 2003 Bagsværd A C
5 13.11 Amalie Boeck 2003 F I F
6 13.37 Cathrine Schmedes 2002 Greve
7 14.06 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 F I F
HEAT 2 / 4 - Wind: +2.8
1 q 11.02 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 q 11.17 Cecilie Færge 2003 Ballerup A K
3 q 11.51 Solveig Schultz 2003 FIF H
4 11.87 Caroline Søndergaard 2002 F I F
5 12.05 Aisha Din 2003 F I F
6 13.37 Rie Oreskov 2003 F I F
DNS Maja F. Jensen 2003 K I F
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.5
1 q 11.12 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 q 11.31 Emma Landberg 2002 F I F
3 11.63 Esther Arce 2002 Amager A C
4 12.61 Asta Grau Bruun 2002 Amager A C
5 13.02 Clara Lund-Sørnsen 2002 Amager A C
6 13.38 Nina Loshak 2003 K I F
7 13.54 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 F I F
HEAT 4 / 4 - Wind: +2.0
1 q 11.14 Anna Michaelsen 2002 Holte
2 q 11.45 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
3 12.09 Amalie Jensen 2002 Herlev
4 12.43 Karoline Bygwraa 2003 K I F
5 12.53 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd A C
6 13.21 Rebekka Holsting 2003 K I F
7 13.95 Bianca Gad 2003 K I F
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 246 Cathrine Schmedes 2002 Greve
3 43 13.24 Amalie Boeck 2003 F I F
4 363 11.10 Freja K. Madsen 2002 Herlev
5 60 11.46 Ellen Nørding Christensen 2003 F I F
6 20 12.26 Ingeborg Falck 2004 F I F
7 375 Ingrid Sofie B. J. Bang 2003 Bagsværd A C
8 52 14.37 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 F I F
HEAT 2 / 4
2 413 Solveig Schultz 2003 FIF H
3 114 DNS 12.82 Maja F. Jensen 2003 K I F
4 243 11.26 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
5 11 12.56 Caroline Søndergaard 2002 F I F
6 392 11.25 Cecilie Færge 2003 Ballerup A K
7 40 Aisha Din 2003 F I F
8 54 Rie Oreskov 2003 F I F
HEAT 3 / 4
2 83 Clara Lund-Sørnsen 2002 Amager A C
3 53 14.04 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 F I F
4 84 11.72 Esther Arce 2002 Amager A C
5 14 11.71 Emma Landberg 2002 F I F
6 364 10.99 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
7 112 14.06 Nina Loshak 2003 K I F
8 81 Asta Grau Bruun 2002 Amager A C
HEAT 4 / 4
2 365 Amalie Jensen 2002 Herlev
3 220 11.14 Anna Michaelsen 2002 Holte
4 378 13.23 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd A C
5 73 11.42 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
6 115 12.45 Karoline Bygwraa 2003 K I F
7 111 Rebekka Holsting 2003 K I F
8 109 14.83 Bianca Gad 2003 K I F