Lyngby Games • 2014 Jun 01 • Lyngby Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
1 q 11.14 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
2 13.09 Anton P Schläger 2001 Sparta
3 13.30 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
4 13.95 Theodor Hvass 2002 Sparta
5 14.66 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
DNS Lasse Hedegaard 2002 Trongårdens IF
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
1 11.77 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
2 11.85 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 11.97 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
4 13.10 Tobias Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
5 13.52 Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongårdens IF
6 13.68 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 10.45 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 11.04 Marius Hytholm Alex Pete 2001 Holte Atletik
3 q 11.12 Simon Bergqvist 2001 Glostrup IC
4 q 11.28 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 q 11.37 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 11.83 Anders Bang 2002 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 78 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
2 276 DNS Lasse Hedegaard 2002 Trongårdens IF
3 257 14.28 Theodor Hvass 2002 Sparta
4 245 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
5 212 Anton P Schläger 2001 Sparta
6 49 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
HEAT 2 / 3
1 38 13.57 Oliver Verkooijen 2002 Frederiksberg IF
2 278 12.20 Tobias Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
3 33 11.75 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
4 249 11.84 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 209 12.52 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
6 277 13.85 Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongårdens IF
HEAT 3 / 3
1 216 11.26 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 66 10.96 Marius Hytholm Alex Pete 2001 Holte Atletik
3 259 10.45 Vincent Plas 2001 Sparta
4 50 10.91 Simon Bergqvist 2001 Glostrup IC
5 242 11.01 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
6 208 11.67 Anders Bang 2002 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.6
1 10.48 Vincent Plas 2001 Sparta
2 10.85 Simon Bergqvist 2001 Glostrup IC
3 10.96 Marius Hytholm Alex Pete 2001 Holte Atletik
4 11.12 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 11.17 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
6 11.35 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 242 11.28 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
2 50 11.12 Simon Bergqvist 2001 Glostrup IC
3 259 10.45 Vincent Plas 2001 Sparta
4 66 11.04 Marius Hytholm Alex Pete 2001 Holte Atletik
5 245 11.14 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
6 216 11.37 Bertram Bing Costa 2002 Sparta