Lyngby Games • 2014 Jun 01 • Lyngby Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 q 7.28 Sophie Andersen 2005 Glostrup IC
2 q 7.51 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 7.70 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 8.01 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 8.20 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 8.23 Ayda Ipsen 2006 Helsingør Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 q 6.82 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 q 6.86 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 7.04 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
4 q 7.36 Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
5 7.71 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
6 7.90 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 53 Ayda Ipsen 2006 Helsingør Atletik
2 135 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
3 201 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 48 Sophie Andersen 2005 Glostrup IC
5 157 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 74 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 31 7.7 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
2 155 7.10 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 270 6.1 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
4 163 7.02 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 13 7.79 Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
6 10 10.07 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
SCRATCH
1 152 DNS Eline Plas 2006 Sparta
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 6.84 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 6.89 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 7.15 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
4 7.26 Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
5 7.26 Sophie Andersen 2005 Glostrup IC
6 7.43 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 7.36 Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
2 31 7.04 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 155 6.82 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 163 6.86 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 48 7.28 Sophie Andersen 2005 Glostrup IC
6 201 7.51 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta