Lyngby Games • 2014 Jun 01 • Lyngby Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.0
1 q 9.28 Flora Chalmer Rasmussen 2003 Trongårdens IF
2 q 9.84 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
3 10.39 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
4 11.63 Bianca Gad 2003 Københavns IF
5 12.93 Caroline Damgaard Nielsen 2004 Trongårdens IF
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.0
1 q 9.79 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Trongårdens IF
2 10.58 Ea Vibeke Hansen 2004 Amager AC
3 10.73 Karla B. Hansen 2003 Køge Atletik
4 10.73 Dicte Abildgaard 2003 Københavns IF
5 12.21 Emma Stenius 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.0
1 10.36 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 10.85 Emilie Kirst 2003 Sparta
3 10.98 Karoline Sandfeld Hansen 2004 Sparta
4 11.58 Sara May Jakobsen 2004 Amager AC
DNS Liva Spies-Kostrup 2003 Københavns IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 q 9.55 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 q 9.62 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 q 9.65 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 9.95 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
5 10.36 Sara Grønning 2003 Sparta
6 10.42 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg Atletik
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 85 Bianca Gad 2003 Københavns IF
3 75 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 267 Flora Chalmer Rasmussen 2003 Trongårdens IF
5 128 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
6 264 Caroline Damgaard Nielsen 2004 Trongårdens IF
HEAT 2 / 4
2 3 Ea Vibeke Hansen 2004 Amager AC
3 266 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Trongårdens IF
4 89 12.60 Emma Stenius 2003 Københavns IF
5 87 Dicte Abildgaard 2003 Københavns IF
6 127 Karla B. Hansen 2003 Køge Atletik
HEAT 3 / 4
2 96 DNS 11.56 Liva Spies-Kostrup 2003 Københavns IF
3 173 10.69 Karoline Sandfeld Hansen 2004 Sparta
4 144 10.29 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 284 10.43 Emilie Kirst 2003 Sparta
6 11 11.05 Sara May Jakobsen 2004 Amager AC
HEAT 4 / 4
1 34 9.88 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg Atletik
2 193 9.65 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 143 9.29 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 187 9.62 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 167 9.76 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
6 194 10.08 Sara Grønning 2003 Sparta