DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 14:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.72 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF 12.57 12.72 X 12.32 12.51 12.48
2 11.88 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM 11.75 11.88 11.41 10.09 11.64 10.54
3 11.82 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA 11.34 11.37 11.82 11.27 10.52 11.21
4 11.12 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF 9.75 10.50 11.12 10.11 10.03 10.56
5 11.09 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK X 11.09 10.56 X X 10.39
6 10.85 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM 10.13 10.50 10.85 10.60 X 9.59
7 10.23 Annesofie Hartmann Nielse 2000 Københavns IF 9.85 10.23 X 10.08 9.82 X
8 9.97 Sofie Märcher 2000 Viborg AM 9.64 9.50 9.97 9.56 9.43 X
9 9.75 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 9.04 9.08 9.75
10 9.57 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK 9.50 9.57 9.20
11 8.92 Cecilie Bang 2000 Viborg AM 8.28 8.92 8.71
12 8.89 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM 8.58 8.89 X
13 8.80 Liv Nowack 2001 Odense Atletik/OGF 8.80 8.13 8.78
14 8.73 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas 8.54 8.66 8.73
15 8.08 Andrea Holm Frederiksberg IF 8.08 7.54 7.77
16 8.01 Amalie Holmark Andersen 2001 Århus 1900 A/M 7.41 7.01 8.01
17 6.15 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik/OGF 6.07 6.15 5.98
DNS Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 121 10.80 11.83 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
2 304 6.13 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik/OGF
3 546 13.75 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF
4 52 11.74 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
5 565 9.61 Cecilie Bang 2000 Viborg AM
6 219 8.12 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
7 576 9.60 Sofie Märcher 2000 Viborg AM
8 616 10.63 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
9 86 9.10 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK
10 233 12.04 12.04 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
11 253 10.53 10.53 Annesofie Hartmann Nielse 2000 Københavns IF
12 313 9.05 Liv Nowack 2001 Odense Atletik/OGF
13 632 8.30 8.30 Amalie Holmark Andersen 2001 Århus 1900 A/M
14 122 7.96 Andrea Holm Frederiksberg IF
15 581 10.58 10.58 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM
16 15 9.56 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
17 413 12.12 12.12 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
18 82 DNS 9.36 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK