DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.9
1 q 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 PB q 11.81 Vincent Plas 2001 Sparta
3 PB 12.44 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
4 12.70 Lucas Richardt SAK77
5 12.82 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
6 13.20 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 4 - Wind: +2.2
1 PB q 11.56 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
2 q 11.84 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 PB 12.17 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
4 PB 12.41 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 12.43 Rasmus Vejlgård SAK77
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.7
1 q 11.45 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 12.36 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
3 12.37 Gabriel Lausten 2000 Sparta
4 12.98 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
5 13.01 Mathias Thuesen SAK77
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.1
1 q 11.84 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 11.88 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB 12.55 Christian Cornelius 2000 Sparta
4 PB 12.66 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 12.82 Mads Maegaard Jørgensen Odense Atletik/OGF
DNS Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 541 11.95 11.95 Vincent Plas 2001 Sparta
2 364 12.93 Lucas Richardt SAK77
3 684 12.58 12.51 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
4 140 11.93 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
5 80 13.12 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
6 115 12.60 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
HEAT 2 / 4
2 371 12.46 Rasmus Vejlgård SAK77
3 205 12.62 12.62 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
4 145 12.78 12.78 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 596 11.78 11.63 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
6 196 12.07 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 460 12.24 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 199 11.18 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
4 661 12.71 12.71 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
5 368 12.71 Mathias Thuesen SAK77
6 333 12.09 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
HEAT 4 / 4
1 315 12.61 Mads Maegaard Jørgensen Odense Atletik/OGF
2 443 12.58 12.58 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 675 DNS 13.23 13.23 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
4 449 11.86 11.86 Emil Frænde 2000 Sparta
5 416 12.80 12.80 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 139 12.01 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
SCRATCH
1 342 DNS 12.04 12.04 Johannes Glue Randers Freja
2 393 DNS 12.60 12.60 Jonas Mikkelsen 2001 Skive AM
3 419 DNS 12.59 12.59 Anders Madsen 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.5
1 11.59 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 11.72 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
3 11.73 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
4 11.83 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
5 12.03 Vincent Plas 2001 Sparta
6 12.04 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 11.84 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 140 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
3 199 11.45 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
4 596 11.56 11.63 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
5 541 11.81 11.95 Vincent Plas 2001 Sparta
6 196 11.84 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik