DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.70 (+2.7) Emma Beiter Bomme 1998 Sparta 5.45 (+2.2) 5.25 (+0.4) 5.33 (+1.1) 5.70 (+2.7) 5.23 (+1.3) 5.50 (+2.0)
2 5.37 (+3.1) Simone Hjort 1999 Sparta 5.37 (+3.1) 5.01 (+1.1) 5.11 (+2.4) 4.73 (+1.3) 5.21 (+1.5) 5.17 (+1.1)
3 5.22 (+2.1) Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 5.05 (+2.4) X X 5.12 (+1.4) X 5.22 (+2.1)
4 5.13 (+2.8) Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 4.62 (+1.8) 4.93 (+0.0) X 4.79 (+0.4) X 5.13 (+2.8)
5 4.91 (+1.8) Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.71 (+0.1) 4.91 (+1.8) 4.88 (+2.6) 4.70 (+1.5) 4.64 (+2.1) 4.89 (+2.2)
6 4.85 (+1.8) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 4.82 (+1.9) 4.64 (+1.0) 4.71 (+2.3) 4.79 (+1.3) 4.85 (+1.8) 4.83 (+2.3)
7 4.83 (+2.5) Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF 3.23 (+0.4) 4.64 (+0.2) 4.39 (+1.5) 4.83 (+2.5) 4.71 (+2.9) X
8 4.81 (+3.6) Ane Kjærgaard 1998 Sparta 4.81 (+3.6) 3.42 (+0.2) 4.57 (+1.4) 4.44 (+1.0) 4.71 (+3.1) 4.50 (+2.0)
9 4.57 (+2.3) Louise Wessel Leroy 1999 Sparta X 4.47 (+2.3) 4.57 (+2.3)
10 4.57 (+1.9) Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta 4.57 (+1.9) 4.36 (+1.2) 4.37 (+0.3)
11 4.37 (+1.3) Helene Nyby 1999 Aalborg AM 4.12 (+2.8) 4.37 (+1.3) 4.37 (+2.2)
12 4.04 (+1.9) Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF X X 4.04 (+1.9)
DNS Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 4.95 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
2 136 5.13 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
3 653 DNS 5.15 5.26 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
4 599 4.87 Helene Nyby 1999 Aalborg AM
5 485 4.79 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 414 5.39 5.53 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
7 424 4.98 4.98 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
8 453 5.55 5.65 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
9 141 5.41 5.41 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
10 525 5.42 5.42 Simone Hjort 1999 Sparta
11 471 4.72 4.81 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
12 135 4.93 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
13 192 5.05 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
SCRATCH
1 499 DNS 5.05 5.05 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 679 DNS 5.07 5.07 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M