DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.9
1 q 12.60 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
2 13.08 Rose Due 2000 Bagsværd AC
3 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
4 13.25 Mie Mikkelsen 2001 Aabenraa IG ATM
5 13.44 Nina Meincke Randers Freja
6 14.55 Mathilde B. Petersen Randers Freja
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.0
1 q 12.95 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
2 13.15 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
3 =PB 13.15 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 13.45 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 14.01 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.1
1 q 12.87 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
2 PB q 13.00 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
3 13.14 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 A/M
4 13.72 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
5 14.15 Lærke Kreiberg SAK77
6 14.46 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.4
1 q 12.91 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 PB q 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 13.08 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 13.39 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
5 14.55 Sofia Skjødt Randers Freja
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 346 Mathilde B. Petersen Randers Freja
2 178 13.27 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 619 12.70 12.53 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 586 13.22 13.22 Mie Mikkelsen 2001 Aabenraa IG ATM
5 348 Nina Meincke Randers Freja
6 45 12.74 12.74 Rose Due 2000 Bagsværd AC
HEAT 2 / 4
2 23 13.15 13.15 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 131 12.58 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
4 132 13.47 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 574 13.57 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
6 164 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
HEAT 3 / 4
1 365 14.09 Lærke Kreiberg SAK77
2 403 13.34 13.34 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
3 647 14.28 14.28 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
4 686 12.78 12.78 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 A/M
5 519 12.68 12.68 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
6 7 13.16 13.16 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
HEAT 4 / 4
2 463 12.98 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 179 13.38 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
4 153 13.16 13.16 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
5 351 14.26 14.26 Sofia Skjødt Randers Freja
6 511 12.61 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
SCRATCH
1 461 DNS 13.47 13.47 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta