DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.6
1 Q 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
2 q 12.70 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 13.36 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 13.45 Simone Hjort 1999 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.7
1 Q 12.36 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 PB q 12.78 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
3 12.96 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
4 PB 13.11 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
5 13.76 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.0
1 PB Q 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 q 12.93 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 13.17 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 13.87 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 13.87 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 525 13.11 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
3 361 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
4 441 12.63 12.63 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 499 13.22 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
HEAT 2 / 3
2 410 13.55 13.46 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
3 653 12.88 12.88 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
4 453 12.27 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
5 12 13.35 13.35 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
6 385 12.79 12.79 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
HEAT 3 / 3
2 63 12.98 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 209 13.76 13.76 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 424 13.22 13.22 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
5 414 12.79 12.73 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 428 12.46 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
SCRATCH
1 203 DNS 12.98 12.98 Cassie Skjærbæk 1999 Hvidovre AM
2 482 DNS 13.48 13.42 Leonora Hede 1998 Sparta
3 404 DNS 12.66 12.66 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 PB 12.45 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 12.57 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 12.71 Emilie Pedersen 1998 SAK77
4 12.84 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 13.18 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 13.19 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 653 12.78 12.88 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
2 361 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
3 428 12.21 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 453 12.36 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
5 441 12.70 12.63 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
6 63 12.93 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK