DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 11:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.70 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
2 27.04 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
3 27.08 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
4 27.21 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 27.37 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
6 27.41 Rose Due 2000 Bagsværd AC
7 27.53 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
8 27.57 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
9 27.97 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
10 28.02 Nina Meincke Randers Freja
11 28.25 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
12 28.34 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
13 28.75 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
14 28.79 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
15 28.96 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
16 29.24 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
HEAT 1 / 3 - Wind: -2.0
7 27.53 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
10 28.02 Nina Meincke Randers Freja
13 28.75 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
15 28.96 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 3 - Wind: -3.4
2 27.04 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
9 27.97 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
11 28.25 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
12 28.34 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
14 28.79 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
16 29.24 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
HEAT 3 / 3 - Wind: -3.1
1 26.70 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
3 27.08 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
4 27.21 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 27.37 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
6 27.41 Rose Due 2000 Bagsværd AC
8 27.57 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 23 26.58 26.58 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 574 28.49 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
4 67 28.51 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 348 Nina Meincke Randers Freja
HEAT 2 / 3
1 121 27.85 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
2 177 27.47 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 7 26.82 26.82 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
4 363 27.13 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
5 116 27.58 27.58 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
6 403 28.23 28.23 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
HEAT 3 / 3
1 510 26.29 26.29 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 598 26.17 26.17 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
3 131 25.98 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
4 511 26.12 26.12 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 45 26.27 26.27 Rose Due 2000 Bagsværd AC
6 519 26.40 26.40 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
SCRATCH
1 193 DNS 29.54 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
2 274 DNS 28.37 28.17 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 461 DNS 26.85 26.85 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
4 581 DNS 28.27 28.27 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM
5 621 DNS Nathalie Richter 2000 Aalborg AM