DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.6
1 Q 15.23 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 q 15.54 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 q 16.42 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
4 PB 18.42 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub
5 20.12 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja
DNS Laura Lund 1998 Aalborg AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.8
1 Q 15.24 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 q 15.50 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 16.15 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
4 17.66 Amalie B. Petersen 1998 Randers Freja
5 17.96 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
DNF Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 352 17.40 17.40 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja
2 611 DNS 16.67 16.67 Laura Lund 1998 Aalborg AM
3 666 15.06 15.06 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 343 15.47 15.47 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
5 358 18.96 18.96 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub
6 385 15.37 15.37 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 337 17.49 17.49 Amalie B. Petersen 1998 Randers Freja
2 478 15.28 15.28 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 668 15.15 15.15 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 192 16.67 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
5 639 15.87 15.87 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
6 485 18.15 18.15 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
SCRATCH
1 482 DNS 16.66 16.66 Leonora Hede 1998 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 2 at 13:35
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.4
1 15.18 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 15.53 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 15.54 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 16.11 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 16.33 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
6 16.92 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 639 16.15 15.87 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
2 478 15.50 15.28 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 666 15.23 15.06 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 668 15.24 15.15 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
5 385 15.54 15.37 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
6 343 16.42 15.47 Josephine Skipper 1998 Randers Freja