DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 49.80 Sparta 1.hold Sparta
2 50.87 Aalborg AM 1.hold Aalborg AM
3 52.03 Bagsværd AC Bagsværd AC
4 52.40 Frederiksberg IF Frederiksberg IF
5 52.92 Helsingør Atletik Helsingør Atletik
6 53.72 Sparta 2.hold Sparta
7 54.19 Randers Freja Randers Freja
8 54.51 Århus 1900 1.hold Århus 1900 A/M
9 55.08 Greve Atletik Greve Atletik
10 55.54 Esbjerg AM Esbjerg AM
11 56.73 Aalborg AM 2.hold Aalborg AM
12 58.05 Århus 1900 2.hold Århus 1900 A/M
HEAT 1 / 3
5 52.92 Naja Vinther, Astrid Lykke, Emilie Florin, Laura Valentin Jensen Helsingør Atletik
8 54.51 Tine H. Nielsen, Thea Lyng Møller Jensen, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal Århus 1900 1.hold
9 55.08 Fie Hoffmann, Jasmin Boe Rasmussen, Mathilde Hammerum, Marie Paule Dahi Greve Atletik
11 56.73 Katrine Holgaard, Karoline Winther Mortense, Freja Krogh, Anne Andersen Aalborg AM 2.hold
HEAT 2 / 3
3 52.03 Katarina Hessner Hansen, Rose Due, Agnes Bøg, Ellen Friborg Bagsværd AC
4 52.40 Andrea Holm, Amalie M Pedersen, Laura Haslund-Christensen, Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
6 53.72 Isabella Juul, Sara Vardar, Laura Nørrung Poulsen, Ida Beiter Bomme Sparta 2.hold
7 54.19 Sofia Skjødt, Sophie G. Als, Mathilde B. Petersen, Nina Meincke Randers Freja
HEAT 3 / 3
1 49.80 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Hannah Illum Petersen Sparta 1.hold
2 50.87 Nathalie Richter, Henriette Schnack, Julie Kalstrup Schultz, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
10 55.54 Ida Boel, Roze Gad Akrawi, Sofie Haahr, Catharina Thorn Esbjerg AM
12 58.05 Anna Mosby Nielsen, Amalie Holmark Andersen, Emma Guldager, Laura Astrup Århus 1900 2.hold
DNS Odense Atletik
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 Naja Vinther, Astrid Lykke, Emilie Florin, Laura Valentin Jensen Helsingør Atletik
3 Katrine Holgaard, Karoline Winther Mortense, Freja Krogh, Anne Andersen Aalborg AM 2.hold
4 Fie Hoffmann, Jasmin Boe Rasmussen, Mathilde Hammerum, Marie Paule Dahi Greve Atletik
5 Tine H. Nielsen, Thea Lyng Møller Jensen, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal Århus 1900 1.hold
HEAT 2 / 3
2 Sofia Skjødt, Sophie G. Als, Mathilde B. Petersen, Nina Meincke Randers Freja
3 Katarina Hessner Hansen, Rose Due, Agnes Bøg, Ellen Friborg Bagsværd AC
4 Andrea Holm, Amalie M Pedersen, Laura Haslund-Christensen, Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
5 Isabella Juul, Sara Vardar, Laura Nørrung Poulsen, Ida Beiter Bomme Sparta 2.hold
HEAT 3 / 3
2 Nathalie Richter, Henriette Schnack, Julie Kalstrup Schultz, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
3 Ida Boel, Roze Gad Akrawi, Sofie Haahr, Catharina Thorn Esbjerg AM
4 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Hannah Illum Petersen Sparta 1.hold
5 DNS Odense Atletik
6 Anna Mosby Nielsen, Amalie Holmark Andersen, Emma Guldager, Laura Astrup Århus 1900 2.hold
SCRATCH
1 DNS SAK77