DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:35
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -3.0
1 Q 14.96 Emil Frænde 2000 Sparta
2 q 16.60 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
3 16.82 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
4 17.55 Mathias Thuesen SAK77
5 19.35 Jeppe Espersen 2001 Skive AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -3.0
1 Q 15.06 Johannes Glue Randers Freja
2 q 15.52 Mads Lund 2000 Sparta
3 q 15.99 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
4 q 16.71 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
5 17.91 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 449 14.70 14.35 Emil Frænde 2000 Sparta
3 194 16.32 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
4 368 17.38 Mathias Thuesen SAK77
5 637 16.14 16.14 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 391 18.59 18.59 Jeppe Espersen 2001 Skive AM
HEAT 2 / 2
2 420 16.91 16.91 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 490 14.08 Mads Lund 2000 Sparta
4 342 15.00 15.00 Johannes Glue Randers Freja
5 299 16.05 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
6 661 16.66 16.66 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 117 DNS 16.54 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 2 at 13:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.0
1 14.88 Emil Frænde 2000 Sparta
2 15.05 Johannes Glue Randers Freja
3 15.24 Mads Lund 2000 Sparta
4 15.59 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
5 16.63 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 16.91 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 637 16.60 16.14 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
2 490 15.52 14.08 Mads Lund 2000 Sparta
3 449 14.96 14.35 Emil Frænde 2000 Sparta
4 342 15.06 15.00 Johannes Glue Randers Freja
5 299 15.99 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
6 661 16.71 16.66 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M