DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.61 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 26.52 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 26.78 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 26.81 Emilie Pedersen 1998 SAK77
5 27.23 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 27.29 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
7 PB 27.33 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
8 27.54 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
9 28.10 Simone Hjort 1999 Sparta
10 28.18 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
11 28.33 Anne Ohrt Gregersen 1999 Esbjerg AM
12 28.45 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
13 28.63 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
13 28.63 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
15 29.01 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
16 29.18 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
17 29.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 1 / 3 - Wind: -2.0
11 28.33 Anne Ohrt Gregersen 1999 Esbjerg AM
13 28.63 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
15 29.01 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
16 29.18 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
17 29.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.1
5 27.23 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
7 PB 27.33 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
9 28.10 Simone Hjort 1999 Sparta
10 28.18 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
12 28.45 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
13 28.63 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: -2.3
1 25.61 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 26.52 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 26.78 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 26.81 Emilie Pedersen 1998 SAK77
6 27.29 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
8 27.54 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 85 28.26 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
3 485 28.94 28.25 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 209 28.12 28.12 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
5 192 28.14 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
6 97 26.71 Anne Ohrt Gregersen 1999 Esbjerg AM
HEAT 2 / 3
1 129 27.96 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
2 525 27.49 27.49 Simone Hjort 1999 Sparta
3 63 26.99 26.99 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 410 27.34 27.2 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
5 644 27.96 27.96 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
6 12 28.03 28.03 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
HEAT 3 / 3
1 404 26.15 26.15 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
2 414 26.13 26.13 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 428 24.51 24.51 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 361 25.72 Emilie Pedersen 1998 SAK77
5 441 26.14 26.14 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
6 141 26.21 26.21 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 263 DNS 28.06 Isa B. Rich 1998 Københavns IF
2 453 DNS 25.00 25.00 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta