DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 1000 m stafet - Day 2 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.18.42 Aalborg AM 1.hold Aalborg AM
2 2.20.31 Sparta 1.hold Sparta
3 2.30.16 Sparta 2.hold Sparta
4 2.32.52 Helsingør Atletik Helsingør Atletik
5 2.34.92 Århus 1900 1.hold Århus 1900 A/M
6 2.35.34 Esbjerg AM Esbjerg AM
7 2.35.71 Greve Atletik Greve Atletik
8 2.36.12 Aalborg AM 2.hold Aalborg AM
9 2.43.83 Århus 1900 2.hold Århus 1900 A/M
HEAT 1 / 2
3 2.30.16 Isabella Juul, Cecilie Boesdal, Hannah Illum Petersen, Laura Nørrung Poulsen Sparta 2.hold
8 2.36.12 Freja Krogh, Katrine Holgaard, Anne Andersen, Ida Jørgensen Aalborg AM 2.hold
9 2.43.83 Emma Guldager, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal, Anna Mosby Nielsen Århus 1900 2.hold
HEAT 2 / 2
1 2.18.42 Mathilde Pritzel Nielsen, Henriette Schnack, Nathalie Richter, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
2 2.20.31 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Anna Mark Helwigh Sparta 1.hold
4 2.32.52 Naja Vinther, Laura Valentin Jensen, Astrid Lykke, Emilie Florin Helsingør Atletik
5 2.34.92 Tine H. Nielsen, Cecilie B. Meier, Thea Lyng Møller Jensen, Laura Astrup Århus 1900 1.hold
6 2.35.34 Sofie Haahr, Catharina Thorn, Caroline Bjerre Hansen, Roze Gad Akrawi Esbjerg AM
7 2.35.71 Fie Hoffmann, Marie Paule Dahi, Maria Pico Kjeldsen, Jasmin Boe Rasmussen Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 Freja Krogh, Katrine Holgaard, Anne Andersen, Ida Jørgensen Aalborg AM 2.hold
4 Emma Guldager, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal, Anna Mosby Nielsen Århus 1900 2.hold
5 Isabella Juul, Cecilie Boesdal, Hannah Illum Petersen, Laura Nørrung Poulsen Sparta 2.hold
HEAT 2 / 2
1 Sofie Haahr, Catharina Thorn, Caroline Bjerre Hansen, Roze Gad Akrawi Esbjerg AM
2 Tine H. Nielsen, Cecilie B. Meier, Thea Lyng Møller Jensen, Laura Astrup Århus 1900 1.hold
3 Naja Vinther, Laura Valentin Jensen, Astrid Lykke, Emilie Florin Helsingør Atletik
4 Fie Hoffmann, Marie Paule Dahi, Maria Pico Kjeldsen, Jasmin Boe Rasmussen Greve Atletik
5 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Anna Mark Helwigh Sparta 1.hold
6 Mathilde Pritzel Nielsen, Henriette Schnack, Nathalie Richter, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
SCRATCH
1 DNS Bagsværd AC
2 DNS Odense Atletik
3 DNS SAK77