DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 6.16 (+2.8) Martin Lindebjerg Fremad Holbæk Atletikklub X X 5.87 (+3.0) 6.06 (+2.7) X 6.16 (+2.8)
2 PB 6.08 (+1.3) Johannes Glue Randers Freja 5.89 (+3.7) 5.74 (+3.7) 5.76 (+2.8) 5.74 (+2.4) 5.95 (+1.3) 6.08 (+1.3)
3 5.93 (+0.9) Emil Frænde 2000 Sparta 5.70 (+1.8) 2.51 (+2.2) X 5.87 (+3.6) 5.93 (+0.9) X
4 5.68 (+4.0) Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF 5.68 (+4.0) 5.42 (+1.4) 5.36 (+3.7) 5.49 (+2.9) X 5.49 (+2.1)
5 PB 5.61 (+1.0) Christian Cornelius 2000 Sparta 5.61 (+1.0) 5.48 (+1.0) 4.16 (+2.3) 5.48 (+1.4) 5.57 (+0.7) 5.36 (+1.4)
6 5.53 (+1.8) Gabriel Lausten 2000 Sparta 5.37 (+0.4) 5.53 (+1.8) X X 5.25 (+0.0) X
7 5.25 (+3.6) Lucas Richardt SAK77 4.57 (+3.3) 4.98 (+1.1) 5.25 (+3.6) 5.16 (+2.1) 4.79 (+1.0) X
8 PB 5.21 (+2.2) Frederik Thygesen Randers Freja 5.05 (+2.0) 4.91 (+2.4) 5.21 (+2.2) 4.29 (+2.7) 5.00 (+1.1) X
9 PB 5.18 (+2.6) Sebastian Larsen 2001 Sparta 5.18 (+2.6) 5.09 (+1.5) 4.47 (+0.5)
10 5.18 (+0.7) Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM 4.71 (+3.7) 4.75 (+2.2) 5.18 (+0.7)
11 4.81 (+0.7) Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 4.72 (+2.7) X 4.81 (+0.7)
12 4.79 (+3.1) Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M 4.74 (+3.2) 4.79 (+3.1) 4.40 (+1.2)
13 4.64 (+1.3) Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM 4.54 (+2.1) 4.64 (+1.3) 4.29 (+0.0)
DNS Johan Schade 2000 Korsør AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 5.55 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
2 342 5.61 5.73 Johannes Glue Randers Freja
3 243 DNS 4.77 Johan Schade 2000 Korsør AM
4 637 4.93 4.93 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
5 115 5.22 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
6 520 5.10 5.10 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 625 4.83 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM
8 145 5.40 5.40 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
9 443 3.97 5.48 Christian Cornelius 2000 Sparta
10 449 6.23 6.23 Emil Frænde 2000 Sparta
11 460 5.85 5.85 Gabriel Lausten 2000 Sparta
12 364 5.39 Lucas Richardt SAK77
13 138 5.84 5.84 Martin Lindebjerg Fremad Holbæk Atletikklub
14 341 5.06 5.06 Frederik Thygesen Randers Freja
SCRATCH
1 675 DNS 5.01 5.50 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
2 419 DNS 5.50 5.50 Anders Madsen 2001 Sparta