Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:20
Games rekord: 9.90 Albert de Caprétz - Malmö AI - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.0
1 Q 11.09 1 Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
2 q 11.57 1 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
3 q 11.74 1 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
4 11.92 1 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
5 12.59 1 Tim Kragh Petersen 2003 Brøndby, AK
6 12.80 1 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
7 13.25 1 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -2.0
1 Q 11.64 1 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
2 12.15 1 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
3 12.31 1 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
4 12.80 1 William Elsner 2003 Københavns IF
5 12.85 1 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 12.87 1 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
7 12.91 1 Emil Polack 2002 Københavns IF
HEAT 3 / 4 - Wind: -3.1
1 Q 11.10 1 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 11.19 1 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
3 q 11.86 1 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
4 12.35 1 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik
5 13.47 1 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
6 14.12 1 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
7 0.00 August Østergaard 2003 Gentofte IK
HEAT 4 / 4 - Wind: -2.5
1 Q 11.10 1 Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
2 12.10 1 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse
3 12.36 1 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 12.52 1 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
5 13.64 1 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
6 14.23 1 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 147 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
3 112 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
4 277 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
5 87 11.0 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
6 177 13.00 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
7 40 Tim Kragh Petersen 2003 Brøndby, AK
8 301 Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
HEAT 2 / 4
2 288 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
3 94 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 270 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
5 196 12.43 William Elsner 2003 Københavns IF
6 141 13.64 Emil Polack 2002 Københavns IF
7 60 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
8 12 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
HEAT 3 / 4
2 274 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
3 56 August Østergaard 2003 Gentofte IK
4 50 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
5 225 11.03 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
6 129 14.24 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
7 78 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
8 307 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik
HEAT 4 / 4
2 101 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 169 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
4 44 12.17 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse
5 271 11.16 Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
6 151 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
7 9 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
SCRATCH
1 61 DNS Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
2 80 DNS Victor Chabert 2002 Greve Atletik
3 284 DNS Sebastian Magnussen 2003 Trongården IF