Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
Games rekord: 3.98 Josefine Skifter Andersen - Slagelse Atletik DELTA - 2012
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.60 (-0.9) 7 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.53 (-1.5) 3.41 (-0.9) 3.54 (-1.3) 3.38 (-1.7) 3.55 (-0.7) 3.60 (-0.9)
2 3.46 (-0.9) 5 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik 3.10 (-1.1) 3.17 (-1.1) 3.20 (-1.3) 3.25 (+0.0) 2.81 (-0.4) 3.46 (-0.9)
3 3.43 (-0.2) 3 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik 3.13 (-0.5) X 3.43 (-0.2) 2.98 (-0.4) 3.20 (-0.9) X
4 3.15 (-0.3) 1 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF 3.14 (-0.5) 3.12 (-0.2) 3.15 (-0.3) 3.12 (-2.1) 2.97 (-1.7) 3.00 (-0.4)
5 3.10 (+0.0) 1 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik 2.70 (-1.4) 2.75 (-2.3) 2.92 (-1.3) 2.90 (-0.6) 2.95 (-1.2) 3.10 (+0.0)
6 3.06 (-0.7) 1 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde 2.88 (-1.3) X 2.90 (-1.3) 2.86 (-0.6) 2.92 (-0.7) 3.06 (-0.7)
7 3.03 (-0.6) 1 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik 2.53 (-1.2) 2.83 (-1.1) 2.46 (-0.4) 2.87 (-0.8) 2.98 (-0.7) 3.03 (-0.6)
8 2.83 (-0.1) 1 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF 2.83 (-0.1) 2.57 (-0.5) 2.69 (-0.8) 2.55 (-0.9) 2.74 (+0.0) 2.63 (-0.4)
9 2.70 (-1.5) 1 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.68 (-0.7) 2.70 (-1.5) 2.60 (-0.7)
10 2.70 (-0.8) 1 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik 2.64 (-0.5) 2.70 (-0.8) 2.60 (-1.0)
11 2.69 (+0.0) 1 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.64 (+0.0) 2.69 (+0.0) 2.67 (-0.3)
12 2.68 (-0.5) 1 Celina Hagihara 2006 Københavns IF 2.68 (-0.5) 2.16 (+0.0) 2.60 (-0.8)
13 2.65 (+0.0) 1 Sophia Bonde 2007 Københavns IF 1.91 (-0.1) 2.44 (-0.9) 2.65 (+0.0)
14 2.65 (-0.8) 1 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik 2.65 (-0.8) X 2.32 (+0.0)
15 2.57 (-2.0) 1 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF 2.42 (+0.0) 2.46 (-1.0) 2.57 (-2.0)
16 2.49 (-1.9) 1 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC 2.49 (-1.9) 2.44 (-1.6) 2.49 (-1.0)
17 2.48 (+0.0) 1 Roberta Hoé 2007 Københavns IF 2.48 (+0.0) 2.14 (+0.0) 2.20 (-0.8)
18 2.36 (-0.8) 1 Mille Elmer 2007 Københavns IF 2.36 (-0.8) 2.19 (-0.7) 2.16 (-0.6)
19 2.20 (-0.8) 1 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 2.20 (-0.8) 2.05 (-0.5) X
20 2.10 (-0.3) 1 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF 2.07 (+0.0) 2.10 (-0.3) 2.04 (-1.3)
21 1.94 (-1.8) 1 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde 1.92 (-0.1) 1.94 (-1.8) 1.93 (-0.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF
2 2 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
3 189 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 25 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 82 1.90 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
6 142 2.02 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
7 162 2.10 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
8 184 2.34 Roberta Hoé 2007 Københavns IF
9 178 2.37 Mille Elmer 2007 Københavns IF
10 236 2.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
11 134 2.72 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
12 22 2.73 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
13 237 2.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
14 21 2.91 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
15 229 2.99 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik
16 89 3.03 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
17 241 3.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik
18 139 3.12 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
19 244 3.27 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
20 234 3.39 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
21 19 3.58 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC