Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 14:15
Games rekord: 27.67 Nikoline Skifter Andersen - Slagelse Atletik DELTA - 2011
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 29.14 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
2 29.28 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
3 29.44 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik
4 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 29.83 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 30.36 Helena Ring 2002 Amager AC
7 30.53 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
8 31.11 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
9 31.27 Esther Arce 2002 Amager AC
10 31.44 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
11 31.63 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
12 31.83 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
13 31.86 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
14 31.95 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
15 32.24 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
16 32.47 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
17 33.00 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
18 33.18 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
19 33.32 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
20 34.07 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
21 34.20 Signe Lawson 2002 Københavns IF
22 34.86 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.6
1 29.14 7 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
5 29.83 1 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
10 31.44 1 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
17 33.00 1 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
22 34.86 1 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
HEAT 2 / 5 - Wind: -0.8
3 29.44 3 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik
7 30.53 1 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
8 31.11 1 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
18 33.18 1 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
20 34.07 1 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: -1.0
12 31.83 1 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
15 32.24 1 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
16 32.47 1 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
19 33.32 1 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
21 34.20 1 Signe Lawson 2002 Københavns IF
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.6
9 31.27 1 Esther Arce 2002 Amager AC
11 31.63 1 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
13 31.86 1 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
14 31.95 1 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
DNS Lilli Marie Jensen 2002 Københavns IF
HEAT 5 / 5 - Wind: -0.6
2 29.28 5 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
4 29.78 1 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 30.36 1 Helena Ring 2002 Amager AC
DNS Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
DNS Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 108 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 107 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
4 256 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
5 38 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
6 257 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
HEAT 2 / 5
2 296 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik
3 109 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
4 297 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
5 52 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 266 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
HEAT 3 / 5
2 72 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
3 186 33.18 Signe Lawson 2002 Københavns IF
4 149 32.30 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
5 180 32.65 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
6 126 34.08 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 4 / 5
2 15 32.26 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
3 163 DNS 31.95 Lilli Marie Jensen 2002 Københavns IF
4 161 30.69 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
5 5 31.12 Esther Arce 2002 Amager AC
6 174 32.23 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
HEAT 5 / 5
2 7 30.05 Helena Ring 2002 Amager AC
3 65 DNS 29.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 127 29.00 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 86 DNS 29.28 Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
6 29 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 51 DNS Ellen Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 401 DNS 33.00 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
3 402 DNS 34.00 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC