Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
Games rekord: 8.53 Ludwig Lau - SV Warnow 90 - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -3.0
1 Q 8.88 1 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
2 q 9.15 1 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
3 q 10.01 1 Louie Svane 2004 Amager AC
4 q 10.09 1 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
5 10.92 1 Arthur Rose 2005 Lõwenberg
6 11.03 1 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
7 11.26 1 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF
DNS Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 Q 9.46 1 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
2 q 9.90 1 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
3 q 9.97 1 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
4 q 10.04 1 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 10.12 1 Filip Ravn 2004 Københavns IF
6 10.23 1 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
DNS Julius Loshak 2005 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 165 DNS 11.40 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
2 272 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
3 145 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF
4 138 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
5 263 9.12 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
6 11 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
7 45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
8 202 Arthur Rose 2005 Lõwenberg
HEAT 2 / 2
2 117 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
3 154 DNS 11.41 Julius Loshak 2005 Københavns IF
4 111 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
5 84 9.68 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
6 144 Filip Ravn 2004 Københavns IF
7 118 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
8 79 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
Games rekord: 8.53 Ludwig Lau - SV Warnow 90 - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.2
1 8.64 6 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
2 9.07 4 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
3 9.21 2 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
4 9.96 Louie Svane 2004 Amager AC
5 9.98 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
6 10.01 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
7 10.05 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
8 10.18 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 10.04 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
2 118 9.97 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
3 263 9.15 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
4 45 8.88 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
5 111 9.46 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
6 84 9.90 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
7 11 10.01 Louie Svane 2004 Amager AC
8 272 10.09 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T