Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.0
1 Q 7.24 1 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
2 q 7.44 1 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
3 q 7.67 1 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 7.75 1 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
5 7.96 1 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.6
1 Q 7.12 1 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 7.38 1 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
3 7.69 1 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik
4 7.84 1 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 7.96 1 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF
6 8.26 1 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
7 8.30 1 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.6
1 Q 7.08 1 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
2 q 7.25 1 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
3 q 7.45 1 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
4 8.33 1 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta Atletik
5 8.35 1 Roberta Hoé 2007 Københavns IF
6 8.39 1 Mille Elmer 2007 Københavns IF
7 8.64 1 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 189 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
2 236 8.20 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
3 234 7.27 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
4 237 7.34 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
5 89 10.0 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
HEAT 2 / 3
1 162 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
2 2 7.96 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
3 19 7.18 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
4 241 7.59 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik
5 136 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF
6 134 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
7 25 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 178 Mille Elmer 2007 Københavns IF
2 184 Roberta Hoé 2007 Københavns IF
3 139 7.72 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
4 244 6.92 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
5 190 7.64 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
6 142 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
7 232 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta Atletik
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -4.5
1 7.28 6 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
2 7.39 4 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 7.45 2 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 7.49 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
5 7.51 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
6 7.52 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
7 7.87 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
8 7.88 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 190 7.45 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
2 134 7.38 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
3 234 7.24 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
4 244 7.08 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
5 19 7.12 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 139 7.25 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
7 89 7.44 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
8 189 7.67 Sophia Bonde 2007 Københavns IF