Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:00
Games rekord: 10.49 Anneli Overby - Slagelse Atletik DELTA - 2010
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.6
1 Q 11.54 1 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 11.59 1 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
3 11.88 1 Signe Larsen 2002 FIF-Hillerød
4 12.07 1 Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik
5 12.76 1 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
6 13.80 1 Sofia Lange 2002 Københavns IF
7 14.06 1 Nina Loshak 2003 Københavns IF
8 14.92 1 Bianca Gad 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.0
1 Q 11.27 1 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.50 1 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
3 q 11.53 1 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 12.06 1 Esther Arce 2002 Amager AC
5 12.45 1 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
6 12.55 1 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
7 12.82 1 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
8 12.89 1 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 3 / 4 - Wind: -0.8
1 Q 11.60 1 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik
2 q 11.71 1 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
3 11.74 1 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
4 12.43 1 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
5 12.52 1 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik
6 13.66 1 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
DNS Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
HEAT 4 / 4 - Wind: -2.5
1 Q 11.53 1 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
2 12.25 1 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 12.33 1 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
4 12.68 1 Eva Seixas 2002 Københavns IF
5 13.16 1 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
DNS Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 297 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
2 181 Nina Loshak 2003 Københavns IF
3 188 13.17 Sofia Lange 2002 Københavns IF
4 27 11.53 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 49 11.60 Signe Larsen 2002 FIF-Hillerød
6 132 14.83 Bianca Gad 2003 Københavns IF
7 302 Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik
8 41 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
HEAT 2 / 4
1 257 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
2 107 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
3 158 12.41 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
4 65 11.52 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 5 11.92 Esther Arce 2002 Amager AC
6 109 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
7 171 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
8 108 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 3 / 4
2 295 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik
3 304 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik
4 174 12.25 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
5 127 11.00 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
6 52 12.12 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 38 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
8 15 DNS Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
HEAT 4 / 4
2 259 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
3 29 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 149 12.30 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
5 86 DNS 11.43 Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
6 143 12.02 Eva Seixas 2002 Københavns IF
8 266 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
SCRATCH
1 51 DNS Ellen Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 278 DNS Carla Skousen 2002 Trongården IF
3 282 DNS Mia Van Elzelingen 2002 Trongården IF
4 404 DNS Rebekka Holsting 2003 Københavns IF