Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.7
1 Q 6.81 1 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
2 q 7.18 1 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
3 7.46 1 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
4 7.64 1 Daniel Lund 2006 Amager AC
5 8.08 1 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik
6 8.56 1 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.7
1 Q 7.02 1 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T
2 q 7.11 1 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
3 q 7.38 1 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
4 7.50 1 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 7.50 1 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
6 8.80 1 August Refsvov 2007 Glostrup IC
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.5
1 Q 6.81 1 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
2 7.48 1 Tobias Zeberg 2007 Sparta Atletik
3 7.60 1 Linus Juhl 2007 Københavns IF
4 7.70 1 Samuel Skov Bailey 2006 Sparta Atletik
5 7.81 1 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik
6 8.25 1 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik
7 9.24 1 Matteo Battain 2007 Københavns IF
HEAT 4 / 4 - Wind: -0.9
1 Q 7.08 1 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 7.15 1 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 7.69 1 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik
4 7.84 1 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
5 7.87 1 Johannes Faurschou-Givers 2006 Sparta Atletik
6 8.24 1 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 113 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik
2 4 7.92 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 238 7.04 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
4 245 7.33 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
5 231 8.32 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik
6 287 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
HEAT 2 / 4
1 267 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T
2 191 7.86 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
3 185 6.83 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
4 83 7.1 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
5 292 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
6 59 August Refsvov 2007 Glostrup IC
HEAT 3 / 4
1 251 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik
2 250 Tobias Zeberg 2007 Sparta Atletik
3 243 7.70 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik
4 114 6.72 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
5 248 7.54 Samuel Skov Bailey 2006 Sparta Atletik
6 164 Linus Juhl 2007 Københavns IF
7 175 Matteo Battain 2007 Københavns IF
HEAT 4 / 4
1 239 Johannes Faurschou-Givers 2006 Sparta Atletik
2 233 8.00 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik
3 3 7.15 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 26 7.26 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 230 7.9 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik
6 23 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC