Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.4
1 q 7.96 774 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
2 q 8.01 759 Edith Riisager 2009 Amager AC
3 q 8.19 705 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
4 q 8.42 636 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
5 8.59 575 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
6 9.27 251 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
7 9.60 128 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.1
1 q 6.95 1047 Alma Ravn 2009 Sparta
2 q 8.29 675 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
3 8.54 600 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
4 8.82 460 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
5 8.86 440 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
6 9.37 214 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
7 10.45 Lilly Clausen 2009 Amager AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.5
1 q 7.60 882 Theresa Dommer 2009 Sparta
2 q 8.27 681 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
3 8.69 525 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
4 8.75 495 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
5 9.18 285 Ida lund 2009 Amager AC
DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 192 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
3 496 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
4 276 9.19 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
5 582 8.00 Edith Riisager 2009 Amager AC
6 273 8.38 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
7 506 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
8 492 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
3 573 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
4 272 8.89 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
5 277 7.09 Alma Ravn 2009 Sparta
6 599 8.79 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
7 696 Lilly Clausen 2009 Amager AC
8 107 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
HEAT 3 / 3
2 202 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
3 494 DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
4 275 9.19 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
5 274 8.06 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
6 271 8.16 Theresa Dommer 2009 Sparta
7 590 9.91 Ida lund 2009 Amager AC
8 508 DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC