Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:25
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 q 11.68 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
2 q 11.85 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
3 q 12.17 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
4 q 12.69 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
5 q 13.02 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
6 175 q 13.18 Asger Abraham 2006 Sparta
7 177 13.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
1 q 11.07 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 q 12.55 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
3 14.05 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
4 14.44 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 14.51 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
6 15.87 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 16.46 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
3 483 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
4 248 13.60 Asger Abraham 2006 Sparta
5 262 10.10 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 265 12.47 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 213 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
8 364 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 374 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
3 80 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
4 103 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 100 11.15 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 470 11.42 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
7 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
8 58 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 10.86 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 11.34 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
3 11.70 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 11.75 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
5 12.60 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
6 12.63 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
7 12.80 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
8 13.32 Asger Abraham 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 483 13.02 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
2 80 12.55 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
3 364 11.85 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 470 11.07 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
5 262 11.68 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 265 12.17 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 213 12.69 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
8 248 13.18 Asger Abraham 2006 Sparta