Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.4
1 q 11.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 q 12.29 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
3 q 13.60 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 13.66 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 13.69 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
6 13.96 Elisabeth Elsner 2006 KIF
7 14.03 Laura Thygesen 2006 KIF
8 14.34 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.7
1 q 11.53 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 12.34 Celina Hagihara 2006 KIF
3 q 12.76 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 q 13.21 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
5 q 13.29 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 13.75 Asta Jensen 2005 Allerød AM
7 14.15 Freja Abraham 2006 Sparta
8 14.25 Malou Basson 2005 KIF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 388 Laura Thygesen 2006 KIF
2 256 15.62 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 252 13.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 247 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 579 12.11 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
6 255 13.28 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 671 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
8 387 Elisabeth Elsner 2006 KIF
HEAT 2 / 2
1 693 Asta Jensen 2005 Allerød AM
2 597 14.94 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
3 88 12.70 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 257 11.16 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 383 12.51 Celina Hagihara 2006 KIF
6 249 14.01 Freja Abraham 2006 Sparta
7 389 Malou Basson 2005 KIF
8 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
SCRATCH
1 92 DNS 14.41 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 511 DNS 12.94 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 11.58 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 11.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 11.75 Celina Hagihara 2006 KIF
4 12.19 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
5 12.40 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 13.58 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
7 13.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 13.69 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 474 13.29 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 88 12.76 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 579 12.29 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 257 11.53 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 247 11.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 383 12.34 Celina Hagihara 2006 KIF
7 597 13.21 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
8 252 13.60 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta