Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.61 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 28.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 29.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 30.00 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
5 30.38 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
6 30.43 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
7 31.13 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
8 31.16 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
9 31.28 Søs Sühler 2004 IK Olympia
10 31.35 Helene Ekner 2004 Amager AC
11 31.77 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
12 31.98 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
13 32.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 32.96 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
15 32.97 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
16 33.02 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
17 33.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
18 34.17 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
19 34.55 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
20 34.76 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
21 35.19 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
22 38.53 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
7 31.13 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
11 31.77 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
16 33.02 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
17 33.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
18 34.17 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
20 34.76 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
22 38.53 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
DNS Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.4
5 30.38 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
8 31.16 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
10 31.35 Helene Ekner 2004 Amager AC
12 31.98 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
13 32.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
15 32.97 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
19 34.55 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
21 35.19 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.4
1 28.61 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 28.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 29.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 30.00 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 30.43 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
9 31.28 Søs Sühler 2004 IK Olympia
14 32.96 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 698 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
2 35 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
3 45 DNS Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
4 197 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
5 689 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
6 541 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
7 181 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
8 585 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 136 33.4 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 7 33.07 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 438 31.62 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
4 320 31.02 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 589 31.57 Helene Ekner 2004 Amager AC
6 319 31.76 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 215 33.2 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
8 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3
1 322 30.51 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
2 636 29.80 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 628 29.09 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 102 28.13 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 74 DNS 28.99 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 210 29.5 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
7 574 29.99 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
8 134 31.01 Søs Sühler 2004 IK Olympia