Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.53 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 q 9.97 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 q 10.24 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
5 11.05 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
6 11.07 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
7 11.26 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 11.35 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.4
1 q 9.60 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
2 q 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
3 q 9.94 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 10.51 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
5 10.62 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
6 10.77 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
7 11.40 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
8 12.10 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
HEAT 3 / 5 - Wind: +1.9
1 q 9.66 Marvin Jensen 2007 KIF
2 q 9.73 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
3 q 10.13 Birk Kryger 2008 HG ATM
4 q 10.19 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 10.94 William Thøgersen 2008 Sparta
6 11.06 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
7 11.61 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
8 12.03 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.0
1 q 9.73 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
2 q 10.00 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 10.55 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 10.62 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
5 10.81 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
6 11.44 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
7 11.54 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
8 11.75 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
HEAT 5 / 5 - Wind: +1.8
1 q 9.41 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 9.97 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
3 q 10.48 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
4 10.53 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
5 10.53 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
6 10.59 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
7 10.74 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
8 12.28 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
2 592 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
3 379 11.14 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
4 525 9.23 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 298 10.93 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 293 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
7 164 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 5
1 165 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
2 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
3 602 11.49 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
4 162 9.75 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
5 434 10.28 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 436 12.45 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
7 199 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
8 154 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 5
1 296 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
2 442 Birk Kryger 2008 HG ATM
3 286 11.43 William Thøgersen 2008 Sparta
4 381 9.61 Marvin Jensen 2007 KIF
5 291 10.54 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
6 163 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
7 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
8 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
HEAT 4 / 5
1 512 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
2 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 166 11.59 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 148 9.91 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 297 9.95 Anders Silleborg 2007 Sparta
6 167 12.12 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
7 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
8 526 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
HEAT 5 / 5
1 176 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
2 433 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
3 295 11.17 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
4 382 9.49 Kevin Jensen 2007 KIF
5 284 10.82 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
6 631 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
7 175 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
8 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM