Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.53 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 q 9.97 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 q 10.24 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
5 11.05 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
6 11.07 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
7 11.26 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 11.35 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.4
1 q 9.60 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
2 q 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
3 q 9.94 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 10.51 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
5 10.62 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
6 10.77 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
7 11.40 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
8 12.10 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
HEAT 3 / 5 - Wind: +1.9
1 q 9.66 Marvin Jensen 2007 KIF
2 q 9.73 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
3 q 10.13 Birk Kryger 2008 HG ATM
4 q 10.19 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 10.94 William Thøgersen 2008 Sparta
6 11.06 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
7 11.61 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
8 12.03 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.0
1 q 9.73 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
2 q 10.00 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 10.55 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 10.62 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
5 10.81 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
6 11.44 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
7 11.54 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
8 11.75 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
HEAT 5 / 5 - Wind: +1.8
1 q 9.41 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 9.97 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
3 q 10.48 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
4 10.53 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
5 10.53 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
6 10.59 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
7 10.74 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
8 12.28 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
2 592 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
3 379 11.14 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
4 525 9.23 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 298 10.93 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 293 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
7 164 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 5
1 165 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
2 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
3 602 11.49 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
4 162 9.75 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
5 434 10.28 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 436 12.45 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
7 199 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
8 154 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 5
1 296 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
2 442 Birk Kryger 2008 HG ATM
3 286 11.43 William Thøgersen 2008 Sparta
4 381 9.61 Marvin Jensen 2007 KIF
5 291 10.54 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
6 163 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
7 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
8 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
HEAT 4 / 5
1 512 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
2 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 166 11.59 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 148 9.91 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 297 9.95 Anders Silleborg 2007 Sparta
6 167 12.12 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
7 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
8 526 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
HEAT 5 / 5
1 176 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
2 433 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
3 295 11.17 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
4 382 9.49 Kevin Jensen 2007 KIF
5 284 10.82 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
6 631 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
7 175 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
8 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
9 9.93 Anders Silleborg 2007 Sparta
10 9.94 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
11 9.99 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
12 10.04 Birk Kryger 2008 HG ATM
13 10.06 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
14 10.32 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
15 10.38 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
DNS Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
1 9.42 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 9.48 Kevin Jensen 2007 KIF
3 9.57 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 9.69 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
5 9.80 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 9.94 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
7 9.95 Marvin Jensen 2007 KIF
7 9.95 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 379 10.24 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
2 442 10.13 Birk Kryger 2008 HG ATM
3 351 9.97 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 519 9.94 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
5 572 9.97 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
6 297 10.00 Anders Silleborg 2007 Sparta
7 291 10.19 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
8 176 DNS 10.48 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
HEAT 1 / 2
1 298 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
2 148 9.73 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 162 9.60 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
4 382 9.41 Kevin Jensen 2007 KIF
5 525 9.53 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 381 9.66 Marvin Jensen 2007 KIF
7 39 9.73 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
8 434 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM